[VAND]Server de Metin2 pe 6 luni gata de start + Domeniu.com! 50 Euro Promotie!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Pr0Xim
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 0

[VAND]Server de Metin2 pe 6 luni gata de start + Domeniu.com! 50 Euro Promotie!

Mesajde Pr0Xim » 05 Aug 2016, 14:05

// Editat

Conectat
M. Andrei - Marian
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: #//
------------------------------------------------
►S.AD. Moderator J4M
►AD. Moderator J4M [3/3 Pct.]
►Super Moderator J4M [3/3 Pct.]
►Moderator J4M [3/3 Pct.]
►Trial Moderator J4M
►Membru Club J4M [Permanent]
►Mister J4M
►Nume anterior: "Chavesz" , "Jaroslaw", "Kaczynski", K. Scarabeu
------------------------------------------------
Status: Respect Hip-Hop-ul !
Server Metin2: Niciunul
Regat: Chunjo
Autentificat prin: iPad
Mulțumiri acordate: 179
Mulțumiri primite: 127

Re: [VAND]Server de Metin2 pe 6 luni gata de start + Domeniu.com! 50 Euro Promotie!

Mesajde M. Andrei - Marian » 05 Aug 2016, 15:23

• Tu nu ai niciun parteneriat.
• Acel serverfiles, este aici pe forum distribuit în mod gratuit - http://just4metin.ro/serverfiles/serverfilles-metin2dominion-battle2-t46642.html ; deci oricine poate urca pe un host acel serverfiles şi să fie "gata de start" .
• Tu ai acolo un amărât de host.
• Tu nu ai făcut altceva decât să copiezi descrierea de la serverfiles dominion, şi de asemenea, serverfiles doar l-ai urcat pe sărăcia ta de host.
• Nu aveai niciun jucător online.
• Nu ai dreptul să vinzi asta, pentru că orice poate lua o sărăcie de host la 15 euro, să urce un serverfiles pe el, să nu modifice nimic, şi apoi să se pupe singur şi să-l vândă la un preţ exorbitant.
• Designul website-ului şi acela este distribuit în mod gratuit aici şi pe internet.

• Ceea ce ai vrut tu să faci aici este : Hai mă urc şi eu pe un host de 15 euro , un serverfiles de la proştii ăştia de pe Just4Metin, îl ţin câteva săptămâni şi dupaia îl vând cu 50 Euro.
Când o să faci tu un serverfiles cap-coadă, atunci să-l vinzi pe al tău , nu ceva ce găseşti gratuit pe internet.

• Ai încercat şi în alt mod să prosteşti lumea, dar atâta timp cât sunt eu prezent pe această comunitate, nu vei reuşi să duci la bun sfârşit escrocheriile tale ieftine . Este vorba de acest topic - http://just4metin.ro/discutii-diverse/caut-baza-pentru-server-metin2-gata-start-t47488.html . Nu ai avut nici măcar curajul să deschizi pliscul, şi să-mi dai replică la acel comentariu, adică acesta : http://just4metin.ro/post369851.html#p369851 , pentru că ştii că spun adevărul.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DEMASCAREA BY SCARABEUS™

Am fost foarte atras de cuvintele tale : "si acest dedicat e luat pe parteneriat." , fapt pentru care am căutat pe la firmele de hosting, acele specificaţii pe care tu le spui acolo :

Pr0Xim scrie:Pachet server de metin2 :

Memorie RAM - 2Gb
Procesor - 1 Core
Spatiu HDD - 25Gb
Banda internet - 40Mbit
Protectie DDOS - Da

Gazduirea Web :
CRH 3GB
Spaţiu alocat : 3GB SSD
Trafic lunar : nelimitat
Preţ Lunar : 2 euro

Domeniu:
.com 1an 10.00 euro
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Şi ce să vezi ?? Ai host de la cele mai proaste firme de hosting :

• Găzduirea Web : Legendarul Cehost.ro
• Găzduirea Serverului : vshost.ro.
1 la mână, tu nu ai DEDICAT !!!
2 la mână, tu ai VDS !!!

• Link Direct pentru Găzduire Web : Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Observaţie:Precizez că web hostul preafericitului AXE, este al doilea pachet, acolo unde scrie CRH 3GB cu font alb, pe fundal roşu. Defapt, puteţi să comparaţi datele.

• Link Direct pentru Găzduire Server : Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Observaţie:Precizez că hostul serverului mirobolant AXE, este al treilea pachet din acea listă , adică VDS Silver, sau cel puţin aşa spune acest utilizator. Pentru a vedea specificaţiile, apăsaţi pe VDS Silver.
Notă :Eu tind să cred că el nu are VDS Silver, ci VDS Copper .
Punct de interes : Dacă spui că este plătit pe 6 luni ( adică semi-anual ), atunci suma cheltuită pe Hostul Serverului, ar fi de 90 Euro , şi tu îl dai cu 50 Euro ???? Hmm, oare s-a întâlnit Hoţul cu Prostul ??? Desigur că nu !!!! - Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

• Link către Înregistrarea Domeniului : Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Calcularea corectă după spusele tale, cu toate că nu cred : 2 Euro + 90 Euro + 10 Euro = 102 Euro.
Şi tu îl vinzi la jumătate de preţ ??? Din nou, ai impresia că s-a întâlnit Hoţul cu Prostul ??? Evident că nu !!!

Calcularea corectă după gândirea mea, ar fi : 2 Euro + 6 Euro + 10 Euro = 18 Euro , unde :

2 Euro = Găzduirea Web
6 Euro = Găzduirea Serverului
10 Euro = Domeniul Website-ului

--------------------------------------------------------------------

Ca atare, conţinutul prezentului subiect este şters iar topicul este mutat la coşul de gunoi de cătreKhepri © SCARABEUS™
Imagine

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”