ServerFile by Signa

Metin2 Global - Un server de calitate !
Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
.Răzvan
Nivel 4
Nivel 4
Status: Sunt Bine
Server Metin2: Just PVM
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 3

ServerFile by Signa

Mesajde .Răzvan » 09 Apr 2014, 12:12

Deconectat
georgicaeu
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: FuriosMetin2
Regat: Jinno
Mulțumiri primite: 0

Re: ServerFile by Signa

Mesajde georgicaeu » 12 Apr 2014, 10:07

are ceva buguri l-ai testat
???

Deconectat
noktys
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde noktys » 25 Apr 2014, 19:01

Am si eu serverul asta, este un server standard dupa cel oficial Singapore adica ( clona dupa Original Korean doar ca in engleza ,asta inseamna metin singapore).Are ratele setate ca pe oficial, nu are bufuri speciale setate , nu vede nimic armele de la epice de 85 in sus sunt nu au dmg nu au nimic, deci totul este gol,nu are mare lucru in el in schimb, nu are nici buguri, este 100% engleza, are clientul cat si server file super securizat deci este o baza de date foarte buna pentru cei care doresc sa isi faca un server in siguranta, trebuie sa va bagati costume tot ce aveti nevoie , ca nu are nimic in el.doar designul orasului si animalele de calarit de acum 1000 me ani in rest e gol.

Deconectat
noktys
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde noktys » 25 Apr 2014, 19:06

Hey daca tot ai pus serverul lui Signe by daroo poate ai idee si pe partea home page.
Acest home page este in germana,home page de inregistrare a fost motivul principal pt care ma cam bate un gand sa abandonez serverul.Am sters pagina de inregistrare , am modificato ( poate nu bine) merge pagina, dar daca dau reboot la server imi apare intruna sa reinstalez pagina de inregistrare.Am sters-o de tot din server din apache 22 ,am bagat alt home page dupa net,adica de pe aici ,ii dau permisiile ,configurez si cand dau sa ma loghez sa fac un cont imi apare mare pe alb"it Works!" si nu mai face nimic, ii dau refresh nimic, am blocat tOATE antivirusurile nimic, firewall ,nimic,am facut pe host ip, pe local ip, pe hamachi , la fel... am incercat pe toate metodele la fel ( app pentru cei care vor serverul Home page este singurul in GERMANA 100%) client, navicat ,sf Engleza 100% l-am testat calumea, este unul dintre serverele mele preferate.Dar nu reusesc sa rezolv problema cu pagina de inregistrare, ma calca pe draci... vreo solutie ceva?

Deconectat
noktys
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde noktys » 25 Apr 2014, 19:09

Vreau sa folosesc serverul asta, imi spune cineva va rog cum schimb pagina de inregistrare fara sa faca figuri? si cum instalez una in Ro?Multumesc anticipat.Astept un raspuns.
Ps" sa ma apuc sa lucrez la el sa il fac bomba si sa nu poata intra nimeni pe el.. mai bine ma duc la munca :D

Deconectat
bembu
Nivel 3
Nivel 3
Status: Nu ma voi da batut niciodata !
Server Metin2: >>www.metin2rc.ro<<
Mulțumiri acordate: 8
Mulțumiri primite: 1

Mesajde bembu » 25 Apr 2014, 23:21

multumesc
Imagine

Deconectat
brizualyn123
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Metin2BaF
Server Metin2: Metin2BaF
Mulțumiri primite: 4

Mesajde brizualyn123 » 25 Apr 2014, 23:40

noktys scrie:Am si eu serverul asta, este un server standard dupa cel oficial Singapore adica ( clona dupa Original Korean doar ca in engleza ,asta inseamna metin singapore).Are ratele setate ca pe oficial, nu are bufuri speciale setate , nu vede nimic armele de la epice de 85 in sus sunt nu au dmg nu au nimic, deci totul este gol,nu are mare lucru in el in schimb, nu are nici buguri, este 100% engleza, are clientul cat si server file super securizat deci este o baza de date foarte buna pentru cei care doresc sa isi faca un server in siguranta, trebuie sa va bagati costume tot ce aveti nevoie , ca nu are nimic in el.doar designul orasului si animalele de calarit de acum 1000 me ani in rest e gol.

wa tata meu atunci updateaza Tu clientul ca Nul pot descarca nu merge nici un download dela client :(
Imagine
Imagine

Deconectat
noktys
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde noktys » 26 Apr 2014, 00:23

brizualyn123 scrie:
noktys scrie:Am si eu serverul asta, este un server standard dupa cel oficial Singapore adica ( clona dupa Original Korean doar ca in engleza ,asta inseamna metin singapore).Are ratele setate ca pe oficial, nu are bufuri speciale setate , nu vede nimic armele de la epice de 85 in sus sunt nu au dmg nu au nimic, deci totul este gol,nu are mare lucru in el in schimb, nu are nici buguri, este 100% engleza, are clientul cat si server file super securizat deci este o baza de date foarte buna pentru cei care doresc sa isi faca un server in siguranta, trebuie sa va bagati costume tot ce aveti nevoie , ca nu are nimic in el.doar designul orasului si animalele de calarit de acum 1000 me ani in rest e gol.

wa tata meu atunci updateaza Tu clientul ca Nul pot descarca nu merge nici un download dela client :(

Acum il pun pe mega stai putin ca nu am cont pe mega asta nou. il ridic acum si va dau linkul ;) ( si tutorial de install la el .Am clientul original al serverului.

Deconectat
noktys
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde noktys » 26 Apr 2014, 00:34

E la 17 % momentan, cum termina de uploadat va las linkul aici si instructiunile "mai avansate de folosire"Pe alte forumuri dintre putinii care au si clientul original al serverului nu reusesc sa il deschida...
Serverul este in engleza si clientul la fel, sunt super securizate amandoua insa Home page te apuca jalea.. germana nene.. si inca nu am inteles cum pot scoate home page-ul lor si sa imi bag eu altul in Romana. Nu stiu ce fel de hp e asta ca mi-a mancat dracii. De ieri tot incerc am sters si din filezilla Apache 22 tot. Am bagat alt home page, dupa ce il configurez cand dau sa intru sa ma inregistrez pe server imi apare" It Works" dar de fapt nu face nimic.Asa hp Merge dar este in Germana full trebuie luata fiecare bucaica si tradusa... o data imi mancasem dracii mai rau de m-am apucat sa il traduc si cand dadeam reboot imi spunea sa reinstalez home page.. de fapt am tradus marea parte a paginii dar am configurat doar jumatate -)))) acum iar stau de el. Tot pe asta il folosesc si eu. Mi se pare cel mai calumea.Cei care vreti sa puneti ceva pe net memorie mare. Bagati pe mega sau Adrive sunt cele mai tari+ ca amandoua au 50GB free de stocare.

Deconectat
noktys
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde noktys » 26 Apr 2014, 00:43

brizualyn123 scrie:

Da , nu merg unele pagini am vazut si eu , am stat vreo 3 zile sa gasesc serverul asta apoi clientul l-am gasit in alta parte pe un site spaniol parca acolo aveau la pachet, Doar ca aia nu prea fac copy paste sau daca fac au bunul simt sa le si reuploadeze.. nu copiaza asa ca taranii fara sa verifice daca downloadul mai este avabile. Mai ales ca toti stim cum este sa te prinda un server ceva si sa nu gasesti tot ce iti trebuie... ma rog la asta o sa aveti linkul de acum pe mega, o sa il bag maine si pe Adrive in caz de expira vreodata acolo stiu sigur ramane chiar daca se descarca mai greu de la Adrive macar exista ...in caz de orice.
humm vad ca a ajuns pe la 36% are 1G 131mb,ciudat e ca are niste item proto foarte mari si mob. Am impresia ca nu am exploatat eu prea bine serverul asta, se poate sa aiba ceva gen meteora ,adica foarte multe arme hati si mobi, dar nu stiu sigur, o sa incerc sa caut sa vad ce are prin el si revin cu ce gasesc nou.
Un lucru e clar poti sa il deschizi pe 512 MB Minim la virtual box.Bucuria si a celor cu ,computere mai slabute :D

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”