ȘTERS

Metin2 Global - Un server de calitate !
Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Gaz3rNr1
Nivel 6
Nivel 6
Status: Mă mai gândesc !
Server Metin2: Se lucrează !
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 33

ȘTERS

Mesajde Gaz3rNr1 » 17 Dec 2015, 22:31

Lucrez de ceva timp la un server files...
Eu nu prea mai îmi ”arde” de servere de metin2 pentru că sunt foarte costisitoare.. etc..
Nu m-am decis încă dacă să-l postez pe j4m sau să deschid un server.
Precizez că mai este mult de lucrat la server.. dacă e să-l deschid, poate peste vreo 2-3 luni cam așa!
SVF va fi de tip *PvM Easy*
★Lev maxim 105
★Fără sisteme fără rost, cum ar fi zeta sau putere...
★Alchimie
★Map1 schimbate toate !
★ Vor fi adăugate foarte foarte multe mape, printre care: Farm de lev cuprins între 5-55, alta 55-90, alta 90-105 !
★Mape noi pentru crescut la lev. 95+ !
★Mape noi pentru bosi, ca de ex. Luat o textură de la un monstru de pe o comunitate, i-am făcut câteva hărți+quest. Ca să vă dați seama cum este creată, este gen cum e Razador( e doar un exemplu ), lafel și cu celelalte mape create de mine !
★ Mape speciale pentru fiecare event ! de ex. Mapă labirint( cea postată de mine +imbunătățită de mine ) pentru evenul caută gm-ul ascuns sau mobul ascuns !
★Mapă specială pentru shop-uri
★ Lycan adăugat !
★Eșarfe adăugate !
★Shop Offline ( va fi adăugat, sunt câteva probleme în implementarea s-a, dar nu-i nimic, se vor rezolva )
★Costume Weapon cu *skinuri* noi pentru arme făcute de mine !
★ Nouă funcție( nu e aceea ce este postată aici pe forum. Eu am făcut înainte să apară pe j4m ). Pentru gradul de Implementor, v-a apărea în față [GameMaster]
Pentru Player va apărea în față [Player numeserver]. Pentru membrii ViP( cei ce vor dona ) creată nouă Funcție( mAuthority ) în gmlist, la fel și în Binary, și în la fel va apărea înainte de level [Vip]. Aceste funcții sunt făcute pentru a nu mai scrie în fața membrului Vip *[Vip]Nume*, la fel și ptr gm, deoarce să se poate contacta mai repede !
★Pe chatul mare se va vedea: Numele, Culoare nume( după regat ), level, Ch-ul și un button de PM care dacă dai pe el iți face legătură directă, mesaj privat cu repsectivul !
★ Mesaj privat în grup
★5 Inventare( probabil o să fac 10, mă mai gândesc )
★Inventarul este puțin lățit pentru Butoane
★Sloturile de lângă belt perfect funcționale !
★Beltul și inventarul perfect funcționale
★Parti Buff fără bug
★Depozit pentru breaslă
★Ruletă
★Păcănele
★Casă Licitații
★+ multe altele
Câteva poze:
Sistemul eșarfe+Armă costum
Imagine

Butoanele de pe inventar(momentan doar 4, dar va fi full )
Imagine

Păi cam astea sunt cele mai importante poze.... O să mai vin cu update-uri + poze aici ! Aștept păreri/ critici, recomanduri, nu recomand... etc, hateri, no hateri :)
Ultima oară modificat 31 Dec 2015, 02:28 de către Gaz3rNr1, modificat 1 dată în total.
Nu imi place realitatea, de asta trăiesc în lumea mea !

Deconectat
CHO
Fost Super Moderator
Fost Super Moderator
Status: Sal , cf ?
Server Metin2: Csz.
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 16
Mulțumiri primite: 2

Re: Părere Server-Files iStyle-Gaz3rNr1

Mesajde CHO » 17 Dec 2015, 22:33

REcomand , mi-ar place un server de genu .

Deconectat
[MR]Dream
Nivel 3
Nivel 3
Status: Invincible
Server Metin2: Mt2 BTC
Mulțumiri acordate: 6
Mulțumiri primite: 2

Mesajde [MR]Dream » 17 Dec 2015, 22:52

Recomand.
Imagine

Imagine

Deconectat
˜”*°• Kazi Ploae •°*”˜
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri primite: 0

Mesajde ˜”*°• Kazi Ploae •°*”˜ » 18 Dec 2015, 13:23

Avand in vedere ca sunt servere asemanatoare .. succes.
Imagine

Deconectat
Gaz3rNr1
Nivel 6
Nivel 6

Mesajde Gaz3rNr1 » 18 Dec 2015, 13:47

˜”*°• Kazi Ploae •°*”˜ scrie:Avand in vedere ca sunt servere asemanatoare .. succes.

Nu vreau să copiez pe nimeni. Știu că seamănă cu Serenity și TBX, dar Eu voi băga multe altele față de ce au ei..

Deconectat
Kyubi
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Reputație: Nume anterior: SASORI
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2-NA
Mulțumiri primite: 6

Mesajde Kyubi » 22 Dec 2015, 10:35

Este plin internetul de servere PvM Easy, Hard, făceți și voi ceva nivel maxim 250, pe 40k cu sursă, ar fi ceva ;).

Deconectat
CHULI
Miracolul Crăciunului
Miracolul Crăciunului
Mulțumiri acordate: 38
Mulțumiri primite: 54

Mesajde CHULI » 22 Dec 2015, 11:12

Totul de aici de pe J .. degeaba zici că ai tu alea ce ai pus in descriere fără bug că tot de aici sau celălalte comunităţi ai luat ...

Precizez că mai este mult de lucrat la server.. dacă e să-l deschid, poate peste vreo 2-3 luni cam așa!

Faza e că nu o să-l deschizi dar iţi place să zici că ai pus sau ce o să pui să te vezi bine ...

Vorba ta că deschizi peste 2-3 luni serverul demonstrează că nu o să deschizi server cât de curând .. poate la vară că ai vacanţă .

În maxim 3 zile se face tot ce ai tu acolo sau vrei să faci acolo sau ce vrei să faci acolo .. Şi ca server finish trebuie testat cu playeri mulţi nu doar tu şi 3 conturi tot ale tale şi gata nu ai bug .. mai e crash core .. de la codurile c++ în parte şi multe altele .. care nu apar dacă ai 2-3 playeri pe server . Nu mai fac metin dar pentru a nu mai umple forumul cu mesaje inutile mai bine cere t/c ...

Şi dacă te decizi să il postezi vr-o dată o să iţi zic eu că iţi intervine orgoliul şi mândria că tu nu postezi la cine nu merită sau mândria că tu ai făcut ceva "bun" şi ajunge "gratis" pe net .. ca mulţi alţii..
Imagine

Deconectat
D@rkN3Ss
Nivel 1
Nivel 1
Regat: Shinsoo
Mulțumiri primite: 0

Mesajde D@rkN3Ss » 22 Dec 2015, 11:18

arunga interfata aia de clinent la gunoi .

Deconectat
Gaz3rNr1
Nivel 6
Nivel 6

Mesajde Gaz3rNr1 » 31 Dec 2015, 02:27

PROIECT: Yasuo scrie:Totul de aici de pe J .. degeaba zici că ai tu alea ce ai pus in descriere fără bug că tot de aici sau celălalte comunităţi ai luat ...

Faza e că nu o să-l deschizi dar iţi place să zici că ai pus sau ce o să pui să te vezi bine ...

Vorba ta că deschizi peste 2-3 luni serverul demonstrează că nu o să deschizi server cât de curând .. poate la vară că ai vacanţă .

În maxim 3 zile se face tot ce ai tu acolo sau vrei să faci acolo sau ce vrei să faci acolo .. Şi ca server finish trebuie testat cu playeri mulţi nu doar tu şi 3 conturi tot ale tale şi gata nu ai bug .. mai e crash core .. de la codurile c++ în parte şi multe altele .. care nu apar dacă ai 2-3 playeri pe server . Nu mai fac metin dar pentru a nu mai umple forumul cu mesaje inutile mai bine cere t/c ...

Şi dacă te decizi să il postezi vr-o dată o să iţi zic eu că iţi intervine orgoliul şi mândria că tu nu postezi la cine nu merită sau mândria că tu ai făcut ceva "bun" şi ajunge "gratis" pe net .. ca mulţi alţii..

Stai liniștit, nu am precizat nimic că nu o să fie testat sau astea.
Faza cu 2-3 luni, va fi deschis. Am destule resurse materiale ( $ ) și mintale cât să mă pot întreține atât cu școala, cât și cu serverul !
La vara, deja va fi un server populat !

În maxim 3 zile se face tot ce ai tu acolo sau vrei să faci acolo sau ce vrei să faci acolo

Ia fă tu mă în 3 zile ce făcui eu acolo.

Şi dacă te decizi să il postezi vr-o dată o să iţi zic eu că iţi intervine orgoliul şi mândria că tu nu postezi la cine nu merită sau mândria că tu ai făcut ceva "bun" şi ajunge "gratis" pe net .. ca mulţi alţii.

Atunci de ce nu îl faci tu în 3 zile și postează-l tu, să te văd

O să-l deschid. Vorbim la deschidere. Până atunci angajează-ți ceva flooderi ca să fii pregătit ;)

degeaba zici că ai tu alea ce ai pus in descriere fără bug că tot de aici sau celălalte comunităţi ai luat ...

La deschidere iți fac invitație specială. Stai liniștit,, eu nu iau resurse de pe j4m, doar postez resurse ca să vă mai luminez și pe voi puțin, să vă aduc la prezent. Eu tot ce fac acum, deja am învățat și nu-mi mai trebuiesc tutoriale.

D@rkN3Ss scrie:arunga interfata aia de clinent la gunoi .

E aruncată de ceva timp, dar pozele sunt mai vechi :). A trecut ceva timp de când am făcut postul + că am adăugat foarte multe.

Cer și T/C deoarece nu poți face nimic de domnu” Chuli care e mereu cu CAPU” pe sus și el e cel mai tare !

Deconectat
Syron
Membru Club
Membru Club
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 10

Re: ȘTERS

Mesajde Syron » 31 Dec 2015, 03:32

arunca-te cu tot cu serveru' tau
Those who died are justified, for wearing the badge, they're the chosen whites
You justify those that died by wearing the badge, they're the chosen whites

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”