Virtual World proiect Server Metin2

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
georgelx13
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Cronik
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Virtual World proiect Server Metin2

Mesajde georgelx13 » 27 Ian 2015, 17:17

Salut comunitate Just4Metin :)

Siteul proiectului:

Vreau sa va prezit proiectul la care lucrez de o buna perioada de timp.

Serverul este deocamdata in dezvoltare lucrez cat pot de mult dar stiti cum este mai ai nevoie si de mancare, nu imi permit sa lucrez 24/24 :)

Nivelul actual este de 40. Punctele de status mi-am permis sa le las maxim 95 primind cate 3/nivel pentru a creea mai multa diversitate intre Jucatori. Astfel incat sa fie important cum iti creezi Personajul.

Despre skiluri: le vei primi la fel "lv 5", dar la nivelul 10 cu posibilitatea de a le evolua la Master "M1". Dupa care se ofera mai multe optiuni: Fie ca obti carti de competenta prin diferite mijloace pentru a le creste, Fie astepti nivelul 20 oferinduse posibilitatea de a cumpara skilurile la nivel "G1" .

Am renuntat la cateva bonusuri pentru a usura creearea de iteme.

Atat STATUSUL-ul "VIT,DMG,DEF", cat si EXP-ul monstrilor a fost ajustat pentru noul stil de joc.

Am adus si un update major in ceea ce priveste grafica jocului, care va fi HD "o sa pun cateva poze mai jos"

Imagine

Imagine

Dupa cum ati observat nu doar grafica arata diferit dar si mapele sunt schimbate..."creeate de la 0".

Am ales culori mult mai vii pentru a aduga un plus de viata jocului.

Despre iteme: Nu vor mai fi dropate la monstri cum e si normal "Dintr-un caine din map 1 sa dropezi armura, sabie... nu prea are logica" dar nu putem lasa jocul fara arme, armuri... Fiecare mob va dropa diferite obiecte cu care se crafteaza: armele, armurile, accesorile etc.

Imagine

Cat deste iteme, vor fi plusate pana la "+5". toate itemele din joc vor avea nevoie decate de 3 obiecte pentru a putea fi plusate fiind dropabile inca din nivelul "1"

Imagine

Voi reveni cu diferite update-uri.Dar pana atunci o sa mai adaug cateva poze mai jos :).

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Probabil ca am uitat sa specific tot, Imi puteti lasa comentarii mai jos cu INTREBARI/SUGESTII voi incerca sa raspunt la toti.

Sper sa va placa ce am prezentat.

O zi placuta in continuare!

Deconectat
De1TA
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Re: Virtual World proiect Server Metin2

Mesajde De1TA » 19 Feb 2015, 17:41

De mult timp cautam un metin cu totul diferit de restul. Am cateva intrebari :
1. Poti da o data cu aproximatie cand il vei deschide ?
2. Va fi o perioada beta in care vor putea doar o limita de jucatori sa intre pe server pentru a gasi buguri ?
3. Din lipsa de ocupatie, vrei sa te ajut cu ceva pentru server ?
4. Va fi Lycan si al 6-lea skill la ninja si war implementate ?
5. O sa fie Hard PVM ?

[ Mesaj scris via iPad ] Imagine

Deconectat
georgelx13
Nivel 1
Nivel 1
Server Metin2: Metin2Cronik
Regat: Chunjo

Re: Virtual World proiect Server Metin2

Mesajde georgelx13 » 22 Feb 2015, 00:06

Salut
Acum sa-ti raspund la intrebari :) ca asa e frumos:P
1. O data sigura nu pot sa dau pentru ca e multa munca si lucrez singur dar eu sper ca pe final de Martie sa am cel putin o versiune beta .
2. La intrebarea 2 cred ca ti-am raspuns putin mai sus deci inca o data, Da o sa fie o versiune beta cu acces limitat pentru a gasi buguri, probleme, ajustari... etc. .
3. Daca vrei putem vorbi in privat pentru a sprijin.. sti cum se zice " Undes multi puterea creste" :)
4. La partea cu Lycan sincer nu prea m-am gandit prima data vreau sa termin bazele... cat despre al 6-lea skill da va fi Poate nu din prima versiune dar cu siguranta la episodul 2 da :) "Da am in plan mai multe episoade depinde de populatia ce va fi :)"
5. Incat nivelul maxim va fi 40 da va fi putin mai Hard... dar Lucrez si la un story vreau sa construiesc jocul pe o poveste.. nu una copiata ci scrisa de mine :)
Sper ca ti-am putut raspunde potrivit intrebarilor adresate :)
O zi placuta.

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”