[Newschool] HeroesOfTomorrow

Aici vor fi mutate subiectele cu serverele care sunt închise sau nu respectă modelul.
Neconectat
Daniel Tiberiu Munteanu
Nou Venit
Nou Venit
Status: Plin de energie
Server Metin2: HeroesOfTomorrow
Regat: Shinsoo
Mulţumiri acordate: 5  
Mulţumiri primite: 1  

Re: [Newschool] HeroesOfTomorrow

Mesaj de Daniel Tiberiu Munteanu » 28 Apr 2019, 16:45

Până acum au fost în 24 de ore 200+, număr mic deoarece am făcut o singură prezentare. Am preferat să pun totul la punct şi să fac promovări din ceea ce scoate serverul. Am făcut ieri şi azi 2 prezentări şi urmează să mai fac diseară şi săptămâna aceasta. Mulţumesc

Edit: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Imagine

Neconectat
KingKratos
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt tanar si vreau sa fac cash
Server Metin2: Tonorus2
Regat: Jinno
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 0

Mesaj de KingKratos » 29 Apr 2019, 22:44

Serverul arată foarte bine și mă bucură faptul că te ocupi mult de el
Ps : Tradu naiba questurile alea ca nu mulți știu turcă

[ Postat de pe Android ] Imagine

Neconectat
Rugged
Nou Venit
Nou Venit
Status: -
Server Metin2: -
Regat: Shinsoo

Mesaj de Rugged » 01 Mai 2019, 19:31

Ma joc de circa 3 zile pe server si imi place ce vad.
In primul rand asa este, serverul nu este perfect nici pe departe insa sunt placut surprins ca Staff-ul este activ in adevaratul sens al cuvantului, atat pe serverul de discord cat si pe joc.
Gameplay-ul inca nu este unic dar este foarte diferit fata de ce gasiti pe "serverele de-o saptamana".. aici stiti la ce ma refer.
Ca sa fiu cat mai obiectiv o sa enumar calitatile si defectele dupa parerea mea:
Calitati:
-Staff-ul (apreciez ca nu investeste 100-200 euro in promovari la youtuberi sa faca ~1k playeri online pana nu stabilizeaza serverul... sunt de parere ca, cu un numar mic de playeri faci treaba la inceput, ai timp sa-si asculti pe toti si nu lucrezi sub presiune ca sa zic asa)
-Sistemul de securitate (eu sunt obisnuit sa am o parola cat de cat "sanatoasa" insa cunosc multi prieteni/playeri care si-au pierdut conturi din cauza "hackerilor" care decriptau parole ale unor servere inchise de 13123 ani si nimereau conturi pe actualele servere pe care le goleau, posesorii lasandu-se si promovand un feedback negativ asupra serverului chiar daca nu avea nici o vina)
-Modul de joc (imi plac sistemele in mare parte inclusiv reborn-ul si imi place de asemenea ca se creste greut... asta denota ca ai pentru ce trage pe termen lung. Eu de exemplu prefer mai degraba sa dau reborn-uri decat sa fac alt caracter lvl maxim... ca te plictisesti de actualul la un moment dat, asa ca, acest sistem prelungeste interesul pentru un caracter)
-Sistemul de schimba ch este accesibil si dragut
-Platforma "Optiuni joc" este vasta.
-Lupta automata (aici e discutabil, eu apreciez ca nu baga 13213 iteme cu 50% monstrii in itemshop sa dea fiecare 100k in metine... pana la urma ar fi acelasi lucru, daca nu, chiar mai profitabila decat lupta automata. Mai bine bati la fel ca un sistem automat decat de 5 ori mai greu decat un player cu pachet site full mobi. Pretul ei in itemshop este decent, are varietati de pret per zile de utilizare.. si nu consider ca face diferenta, pana la urma cel ce o cumpara nu are timp sa joace.. nu joaca de 2 ori mai mult decat tine, asa vad eu lucrurile)
-Lycanul (chiar daca, caracterul in sine are o reputatie proasta ca fiind buguit, foarte diferit de povestea jocului etc... mie imi place, consider ca nu face diferenta, cel putin pe serverul asta)
-Update-urile (este tot o lauda la adresa tehnicianului, apreciez enorm ca serverul are un updatelog incarcat si multe propuneri, in ciuda playerilor. Pot spune ca sunt placut surprins ca sunt mai multe propuneri decat playeri :D)

Defecte:
In general exista un singur defect major dupa parerea mea, si anume absenta protectiei anti-hack.
Mai sunt si alte defecte minore care probabil se vor remedia cum ar fi: traducerea unor paragrafe in Limba Romana, adaugarea rafinarii automate la alchimie, stabilizarea dropului unor obiecte (SS-urile pica prea multe, Floarea liliac pica prea greu) , evenimentele (sunt stabile insa nu consider ca au un drop optim, la eventul cu carduri Okey recompensa cuferelor argintii si bronz este nesemnificativa iar la eventul cu autorizatii este un drop foarte ridicat al acestora).

Propunerile mele inafara celor subintelese de mai sus ar fi: marirea durabilitatii skill-urilor de tip Aura&Tais inclusiv buff-urilor Leac&Dragon macar la 30min/buff-uri ca sa se merite sa iti faci saman. (stiu ca exista Sistem Buffi permanent in item-shop)

O zi buna,
Daca aveti nevoie de ajutor ma gasiti pe discordul serverului sub numele : Rugged08#4100 sau pe server sub numele: asdfghjkl

Neconectat
meti2
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^ exact :/
Server Metin2: apollo
Regat: Chunjo
Mulţumiri primite: 2  

Mesaj de meti2 » 13 Mai 2019, 22:02

Unde vad lucruriile ce le adun gen cufarul clar de luna ?

Neconectat
Khameleon
Nou Venit
Nou Venit
Status: KhaMeLoN
Server Metin2: Metin2Khameleon
Regat: Chunjo

Mesaj de Khameleon » 17 Mai 2019, 22:39

Impresionant server ! Munca se vede la prima logare pe server , felicitari !

Neconectat
Nicolescu Radu
Super Moderator
Super Moderator
Reputație: ®
• • • • • • • • • • • •
✎ Super Moderator J4M
✎ Moderator J4M
✎ Trial Moderator J4M
✎ Membru Club J4M
• • • • • • • • • • • •
Status: OK !
Server Metin2: Eruris2
Regat: Jinno
Mulţumiri primite: 58  

Mesaj de Nicolescu Radu » 11 Iul 2019, 10:04

Arhivat ! Site offline mai bine de 3 zile iar autorul nu a anuntat nimic !
Daca crezi ca te-am ajutat , sau iti place mesajul meu nu uita sa dai un LIKE !

Închis

Înapoi la “Arhivă”