Calliope2 - Luptă pentru regatul tău | 5 ani | 4000+ online

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Neconectat
Speachless
Deţinător Server

Deţinător Server
Status: Online
Server Metin2: Calliope2
Regat: Shinsoo
Mulţumiri acordate: 86  
Mulţumiri primite: 94  

Re: Calliope2 - Luptă pentru regatul tău | 5 ani | 4000+ online

Mesaj de Speachless » 19 Iul 2020, 10:07

Dear players,

1. Quest page was renewed.
2. You can enter in aqua dungeon starting with 90 level (to be able to finish the daily quest).
3. You cant summon anymore level pets without any left time. You need to feed them with protein biscuit.
- You can see the minutes left now too, not only the days and hours.
4. Polymorphed players cannot attack polymorphed players (they used this to have the highest damage for the damage ranking top)
5. You can hide all players buffs effects (excluded invisibility).
- There will be two buttons: Buff and Skills. Buff will hide all buffs received from shamans.
- The skills button will hide skills buffs like: aura sword, lycan indigo red soul, sura fear etc.
Imagine
Sometimes a flower is just a flower, and the best thing it can do for us is to die.
Imagine

Neconectat
Speachless
Deţinător Server

Deţinător Server

Mesaj de Speachless » 21 Iul 2020, 07:10

Dear players,

1. New cube window that has new functions making your life better. The items are put in categories, you dont have to move the items into the craft slot anymore, you can craft multiple items at once and more.
2. No more skill cooldown after you die, your skills will regenerate.
3. In war zone map the imune bonus will protect you 99% because of the many oponents, while out of that map it will remain 90% as always been.
4. When you respawn stamina will regenerate. This will help you at war zone because without stamina you cant walk (run).
5. You cant steal kills with poison anymore at war zone. The poison damage comes as a normal damage from the attacker, but attacker can poison somebody and leave and still get the kill. This is not a problem outside war zone, but in war zone yes. The rule is simple: In war zone map, if your curent hp is over 100 points you will still receive the poison damge.
6. Translated the bank system messages.

Maintenance at 07:00 eest hour.
Imagine
Sometimes a flower is just a flower, and the best thing it can do for us is to die.
Imagine

Neconectat
Speachless
Deţinător Server

Deţinător Server

Mesaj de Speachless » 22 Iul 2020, 16:22

up
Imagine

Neconectat
PolaczeQ12
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Valium
Regat: Jinno
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 2  

Mesaj de PolaczeQ12 » 31 Iul 2020, 21:41

I played there and it was fun

Neconectat
Speachless
Deţinător Server

Deţinător Server

Mesaj de Speachless » 01 Aug 2020, 13:20

up
Imagine

Neconectat
Speachless
Deţinător Server

Deţinător Server

Mesaj de Speachless » 03 Aug 2020, 07:34

Dragi jucători,

1. Nivelul insotitorului se actualizeaza in timp real acum.
2. Costumul ascuns nu mai devine vizibil daca nu ai armura pe tine.
3. Atunci cand costumele sunt ascunse butonul verde este inlocuit cu unul rosu. (sunt persoane care isi ascund costumul apoi nu stiu de ce e invizibil, da, ei exisă).
4. Atunci cand faci trade nu mai esti dat jos de pe mount pentru orice item ai pune, dar daca vrei sa vinzi mountul pe care il calaresti va trebui sa te dai intai jos.
5. Sushi au durata marita la 10 minute de la 10 secunde, dar costa si mai mult, si daca ai deja efectul activ nu mai poti folosi inca o data, ca sa nu le mai termini inutil cu ctrl+v. La fel legat de potiunile verzi, violet si pesti (in legatura cu efectul deja activ).
6. Poti creste si in Nephrite la fel cum cresti in padurea fermecata, ambele fiind harti de acelasi nivel (ofera aceasi exp ca in padure, dar am redus si timpul de respawn al monstrilor).
7. Am inlocuit dropul Sucului de Rodie cu Vinul de Rodie, care este un item nou conceput care iti ofera 10% din hp-tau cu un cooldown de 1 secunda, ca sa nu se mai abuzeze de autoclicker.

Exista un cooldown de 10 secunde daca incerci sa folosesti si vinurile vechi + vinurile noi.
Vinurile vechi se vor putea obtine din vote shop, in joc sunt inlocuite de cele noi.
Vinurile vechi nu vor fi sterse din inventarele jucatorilor.
Vinurile noi iti vor preciza pe chat cat hp ti-au incarcat.

Ca sa vedeti diferenta dintre cele doua vinuri cum arata in realitate de fapt am pregatit doua videoclipuri pe care le puteti vedea pe forum Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Spor!
Imagine

Neconectat
theflashcwxd
Nivel 1

Nivel 1
Mulţumiri acordate: 4  
Mulţumiri primite: 13  

Mesaj de theflashcwxd » 04 Aug 2020, 07:46

Jalnic
Lycan e buguit, unii monstrii nu ii loveste, nici daca cobori de pe cal, gen paienjeni din v3 cateodata, si in mape de dungeon unde e chiar important
cand am spus asta pe chat gm mi-a dat ban chat, sv facut la misto, au bagat sistem de farmat afk, in MAPE CU CHANNEL GENERAL, UNDE SUNT 100 PLAYERI AFK SI FARMEAZA DE N-AU LOC PLAYERI ACTIVI SA FARMEZE, IN MAPA EVENT CU INGHETATE IN ***
pe langa asta craftingul si alte chestii nici n-au sens
3 zile nici n-am stiut ca exista shop pe F11 care merge vai de ****** lui oricum
nu te anunta de nimic pe sv, daca nu apesi pe toate butoanele nici nu stii ce si cum
in 2 minute vine unu sparge toti bosii pe toate channelurile si n-ai ce face 30 de minute pana da respawn, si daca vine iar iar ramai fara bosi, si sunt 3-4k playeri, n-ai nici o sansa sa prinzi un boss pana la 4 noaptea
pe sv se vorbeste engleza cica, dar toti nemtii,polonezi si turci n-au auzit de asa ceva, asa ca o sa vezi numa limbi dalea de te ustura ochii
Switchbotul se misca foarte incet da nu e o problema pentru playeri, ei au 8 conturi map 1 bagate la switch cu cate 7 iteme, pe sv vezi numa otravite 59-60 pgm cu putere semi crit etc de zici ca's facute la comanda
iar tu cand faci un item iti pica cum mi-a picat mie 52pgm 6 orci 6 diavol 6 nu stiu ce, da, bonusurile cred ca au vreo 69420 variatii, de a reusit sa intre 6% bonus cand maxim e 20%...
banii, o chestie si mai nasoala, in loc de 1kk acum e 1kkk ca sa para mai mult, nu vad sensul sa bage sume atat de mari cand tot aia era cu 1kk, doar au inmultit dropul/vandutul cu 10 ca sa faca copii sa se creada bogati
ai sanse de 50% sa ti se updateze autopatcherul gresit, daca vezi ca dureaza mai mult de 5 minute iesi si trage clientul din nou, altfel prinde nu stiu ce si isi updateaza toate fisierele, apoi da eroare de python pack list ceva
Daca ar fii sa-i dau o nota, ias da... nota de plata in **** mea imi vreau timpul inapoi.

Neconectat
Speachless
Deţinător Server

Deţinător Server

Mesaj de Speachless » 05 Aug 2020, 06:18

theflashcwxd scrie:
04 Aug 2020, 02:53
Merge prost search shopul ?
Imagine

Switchbotul merge incet ?

Si aici o nota foarte importanta, acest switchbot merge pe procesorul serverului, asta inseamna ca nu se foloseste de calculatorul tau sa functioneze, mai pe scurt pe langa ca nu consumi curent si nu iti afectez durata de viata a calculatorului, poti tine si mai multe cliente deschise.
Imagine

Nu vorbeste lumea in engleza ?

Imagine Imagine Imagine

Patcherul ? In video a descarcat 100 mb.

Imagine

Ce nu are sens la crafting ?

Imagine

Si ai stat 3 zile ca sa iti dai seama ce face butonul de la minimap ?

Imagine

Daca intrai pe wiki si citeai aflai ce face si aflai mult mai mult decat atat

Imagine

Am intrat pe profilul tau si am vazut cum lasi reviewuri de tot rasul indiferent de server si imi pare rau ca mi-am pierdut timpul sa fac gifurile astea. Citez de la tine " In **** mea imi vreau timpul inapoi "

Imagine

Imagine
Imagine

Neconectat
Asky
Membru Club

Membru Club
Reputație: .
Money by Monday
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
* smth skills *
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
- SERVICII METIN2 -
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
HTML - CSS - JS - PHP
- minimal knowledge -
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
C++ - Python
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
- MARKETING -
- 150k followers -
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Ionuț#9025
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Status: Asky
Regat: Chunjo
Mulţumiri acordate: 93  
Mulţumiri primite: 1318  
Discord: Ionuț#9025

Mesaj de Asky » 06 Aug 2020, 08:07

theflashcwxd scrie:
04 Aug 2020, 07:46
Jalnic
Lycan e buguit,
unii monstrii nu ii loveste, nici daca cobori de pe cal, gen paienjeni din v3 cateodata, si in mape de dungeon unde e chiar important
cand am spus asta pe chat gm mi-a dat ban chat, sv facut la misto, au bagat sistem de farmat afk, in MAPE CU CHANNEL GENERAL, UNDE SUNT 100 PLAYERI AFK SI FARMEAZA DE N-AU LOC PLAYERI ACTIVI SA FARMEZE, IN MAPA EVENT CU INGHETATE IN ***
3 zile nici n-am stiut ca exista shop pe F11 care merge vai de ****** lui oricum
nu te anunta de nimic pe sv, daca nu apesi pe toate butoanele nici nu stii ce si cum
in 2 minute vine unu sparge toti bosii pe toate channelurile si n-ai ce face 30 de minute pana da respawn, si daca vine iar iar ramai fara bosi, si sunt 3-4k playeri, n-ai nici o sansa sa prinzi un boss pana la 4 noaptea
pe sv se vorbeste engleza cica, dar toti nemtii,polonezi si turci n-au auzit de asa ceva, asa ca o sa vezi numa limbi dalea de te ustura ochii
Switchbotul se misca foarte incet da nu e o problema pentru playeri, ei au 8 conturi map 1 bagate la switch cu cate 7 iteme, pe sv vezi numa otravite 59-60 pgm cu putere semi crit etc de zici ca's facute la comanda
iar tu cand faci un item iti pica cum mi-a picat mie 52pgm 6 orci 6 diavol 6 nu stiu ce, da, bonusurile cred ca au vreo 69420 variatii, de a reusit sa intre 6% bonus cand maxim e 20%...
banii, o chestie si mai nasoala, in loc de 1kk acum e 1kkk ca sa para mai mult, nu vad sensul sa bage sume atat de mari cand tot aia era cu 1kk, doar au inmultit dropul/vandutul cu 10 ca sa faca copii sa se creada bogati
ai sanse de 50% sa ti se updateze autopatcherul gresit, daca vezi ca dureaza mai mult de 5 minute iesi si trage clientul din nou, altfel prinde nu stiu ce si isi updateaza toate fisierele, apoi da eroare de python pack list ceva
Daca ar fii sa-i dau o nota, ias da... nota de plata in **** mea imi vreau timpul inapoi.
Vino și cu dovezi data viitoare :)

Neconectat
theflashcwxd
Nivel 1

Nivel 1
Mulţumiri acordate: 4  
Mulţumiri primite: 13  

Mesaj de theflashcwxd » 06 Aug 2020, 08:20

Asky scrie:
06 Aug 2020, 08:07
theflashcwxd scrie:
04 Aug 2020, 07:46
Jalnic
Lycan e buguit,
unii monstrii nu ii loveste, nici daca cobori de pe cal, gen paienjeni din v3 cateodata, si in mape de dungeon unde e chiar important
Vino și cu dovezi data viitoare :)

N-am nevoie de dovezi, lumea o sa intre, o sa vada 3k playeri afk care farmeaza automat, o sa vada si ei sistemul de autofarm
nu am spus ceva ce numai eu pot patii, toata lumea o sa vada EXACT ce am scris mai sus, nimic mai putin, nu trebuie sa conving pe nimeni pentru ca stiu ca asa e
n-ai cum sa zici ca switchbotul se misca repede, am fost pe alte metine baga 15 schimba pe secunda, la voi baga 1
la lycan, nu stateam eu sa filmez cu nu dau dmg ca sa-ti arat tie?=)) iesi cu metinu vostru amu ca a venit corona si nu mai doneaza nimeni poate sa cada oricand #tear :-ss

Închis

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”