* [LUA] * - Service - Braxy [rp!]

Vrei să dai un anunţ? Toate îşi găsesc locul la mica publicitate.
Scrie răspuns
Conectat
Albu Sebastian
Nivel 5

Nivel 5
Reputație: Nume anterior: .Seby.
Membru Club (17 feb - 17 mar)
Status: Vreau un i8 cu uşile fluture
Server Metin2: metin2funtimes.ro
Regat: Jinno
Autentificat prin: Android
Mulţumiri acordate: 77  
Mulţumiri primite: 72  
Discord: Seby.#2621

Re: * [LUA] * - Service - Braxy [rp!]

Mesaj de Albu Sebastian » 22 Mai 2020, 15:26

Haideţi măi băieţi să dăm cărţile pe faţă că prea multe recomandări pe aici pentru cineva care nu le merită CHIAR PE TOATE.

Nu am nimic cu băiatul, am colaborat în trecut, DAR asta nu înseamnă că o să ascund şi eu gunoiul sub preş aşa cum au făcut majoritatea de aici, doar câţiva mai spunând că nu este chiar ceea ce recomandă toţi. Aşadar, nu vă recomand să îi folosiţi ANUMITE QUESTURI.

Şi aici mă refer DOAR la QUESTURILE DE LA DUNGEONURI. Toţi, dar toţi cei care le-au folosit sau le folosesc(Origins2) au probleme cu ele, INCLUSIV el la Naos2 al lui.

Dovada:
"Schimbari Dungeon:
- Acum toate dungeon-urile au beneficiat de un update imens care va reduce din crash-uri si/sau daca vor mai fi toate lumea va putea reintra in acestea.
- Acum toate dungeon-urile vor avea un timp de 3 secunde de delay pentru a incepe, acest lucru ajuta la problemele cu crash-urile."

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Asta ca-să nu ziceţi că mint sau ceva :)

Aşadar, pentru a rezolva PARŢIAL problemele ar trebui să cumpăraţi "Re-Intrare in dungeon" pentru a nu pierde jucătorii cheile şi aşa mai departe.

Deci, mai pe scurt, rezolvarea problemelor la aceste dungeonuri costă nu mai puţin de 250€. Acum voi decideţi dacă doriţi sau nu.

Poate vă întrebaţi....dar de ce nu rezolvă problemele pe care le au...păi e simplu...nu ştie :)) şi apelează la tot felul de metode..."3 secunde de delay pentru a începe, acest lucru ajută la problemele cu crash-urile".

Ar mai fii multe de spus legat de aceste questuri...if-uri care nu se execută niciodată, tot felul de log-uri.. crea un fişier .txt cu numele la fiecare jucător şi salva acolo logurile => 1000 de jucători - 1000 de fişiere în folderul respectiv (ştii tu).

++++ Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. pentru cei care nu ştiu cine este, are topic pe Dev şi vedeţi şi de când are..asta ca idee, poate chiar are dreptate :)

Mai departe, voi decideţi :-bd

Conectat
Braxy
Quest Creator

Quest Creator
Status: Developing
Server Metin2: Antaris2
Mulţumiri acordate: 12  
Mulţumiri primite: 118  

Mesaj de Braxy » 22 Mai 2020, 23:08

Albu Sebastian scrie:
22 Mai 2020, 15:26
Haideţi măi băieţi să dăm cărţile pe faţă că prea multe recomandări pe aici pentru cineva care nu le merită CHIAR PE TOATE.

Nu am nimic cu băiatul, am colaborat în trecut, DAR asta nu înseamnă că o să ascund şi eu gunoiul sub preş aşa cum au făcut majoritatea de aici, doar câţiva mai spunând că nu este chiar ceea ce recomandă toţi. Aşadar, nu vă recomand să îi folosiţi ANUMITE QUESTURI.

Şi aici mă refer DOAR la QUESTURILE DE LA DUNGEONURI. Toţi, dar toţi cei care le-au folosit sau le folosesc(Origins2) au probleme cu ele, INCLUSIV el la Naos2 al lui.

Dovada:
"Schimbari Dungeon:
- Acum toate dungeon-urile au beneficiat de un update imens care va reduce din crash-uri si/sau daca vor mai fi toate lumea va putea reintra in acestea.
- Acum toate dungeon-urile vor avea un timp de 3 secunde de delay pentru a incepe, acest lucru ajuta la problemele cu crash-urile."

Asta ca-să nu ziceţi că mint sau ceva :)

Aşadar, pentru a rezolva PARŢIAL problemele ar trebui să cumpăraţi "Re-Intrare in dungeon" pentru a nu pierde jucătorii cheile şi aşa mai departe.

Deci, mai pe scurt, rezolvarea problemelor la aceste dungeonuri costă nu mai puţin de 250€. Acum voi decideţi dacă doriţi sau nu.

Poate vă întrebaţi....dar de ce nu rezolvă problemele pe care le au...păi e simplu...nu ştie :)) şi apelează la tot felul de metode..."3 secunde de delay pentru a începe, acest lucru ajută la problemele cu crash-urile".

Ar mai fii multe de spus legat de aceste questuri...if-uri care nu se execută niciodată, tot felul de log-uri.. crea un fişier .txt cu numele la fiecare jucător şi salva acolo logurile => 1000 de jucători - 1000 de fişiere în folderul respectiv (ştii tu).

++++ Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. pentru cei care nu ştiu cine este, are topic pe Dev şi vedeţi şi de când are..asta ca idee, poate chiar are dreptate :)

Mai departe, voi decideţi :-bd
(-|

Nu are sens sa imi pun mintea cu tine, nu ai absolut nici o noima, esti total pe langa subiect, ai adus argumente de toata jena si uite ca sa inchid odata subiectul cu Italianul de la care am furat "codul". Am vorbit cu omul si ne-am inteles, a inteles ca eu am luat ca exemplu codul lui, am invatat de pe ce a scris el dar in momentul actual codul meu este structura diferit de al sau. Te rog nu mai manca -cenzurat- la mine in topic fiindca te vei face de ras mai mult.

SI DOAR CA SA INTELEGI DESPRE CE VORBESC CAND SPUN ARGUMENTE DE TOATA JENA

EU VAND RE-INTRARE IN DUNGEON NU FIX CRASH DUNGEON, BINE? Problema crash-urilor este cauzata de catre sursa nu de catre quest in primul rand, ce fac eu este sa aduc imbunatatiri incat jucatorii sa nu ia diferite packete pe care le-am aflat si pe care le-am putut rezolva pe quest, voua va place sa mancati -cenzurat- dar e doar ciuda de voi.

"if-uri care nu se execută niciodată" :)))))))))))) esti patetic
"tot felul de log-uri.. crea un fişier .txt cu numele la fiecare jucător şi salva acolo logurile => 1000 de jucători - 1000 de fişiere în folderul respectiv (ştii tu)." prietene logurile acelea sunt puse pentru mine sa dau debug in niciun caz pentru a fi puse pe server online, totusi si daca ar fi puse nu ar depasi niciodata mai mult decat syserr de pe ch1 intr-o saptamana de joc doar asa ca sa stii despre ce vorbim

Conectat
Hunger
Administrator

Administrator
Reputație: Fondator
Administrator
Detinator Club
Autentificat prin: iPhone
Mulţumiri acordate: 69  
Mulţumiri primite: 87  

Mesaj de Hunger » 23 Mai 2020, 00:15

Eu nu stiu despre ce vorbesti aici Sebastian. Eu am luat pana acum 3 dungeonuri de la Braxy si toate merg cum trebuie. La ultimul intradevar aveam probleme dar nu era finalizata era doar 3 sferturi scris. Syreldar se plange ca Braxy ii fura codu si nu mai stiu ce dar de fapt e invidios ca Braxy ii ia din clienti si de ce? Pentru ca Syreldar e un arogant care nici macar nu raspunde. I-am lasat reply inclusiv pe dev la topic ca "inca astept sa accepti cererea" si nici nu m-a bagat in seama. Omu ala are impresia ca se caca aur iar daca cineva face ce face si el inseamna ca ii copiaza codul. Syreldar din cate stiu nu a scris LUA. Limbajul ala e vechi asa ca sa nu se mai planga degeaba. Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. Arata-i screen-ul asta cand mai vorbesti cu el.
Pentru acest mesaj, Hunger a primit 2 (de) mulţumiri
Braxyridetpro

Conectat
ManiacRobert
Developer

Developer
Reputație: Membru Club Permanent
Nume anterior: R.Gabriel.
Status: I-o dau lui Chuli
Server Metin2: M2Canary
Regat: Shinsoo
Mulţumiri acordate: 209  
Mulţumiri primite: 216  
Discord: ManiacRobert#0001

Mesaj de ManiacRobert » 01 Iun 2020, 02:41

Colaborăm cu Braxy de minim 3 ani în diferite proiecte, de fiecare dată când am avut o problemă la chestiile pe care le-a vândut sau chiar făcute "gratis", mereu a oferit support indiferent de situație, niciodată nu am rămas dezamăgit de el, dacă voi folosiți chestiile "leaked" sau furate din alte surse, evident că o să apară probleme pe parcurs.

în rest, codul este foarte clean și optimizat, se poate vedea asta și din chestiile postate gratis.
Pentru acest mesaj, ManiacRobert for the post:
Braxy
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Neconectat
ForeignLegion2
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Mulţumiri acordate: 4  
Mulţumiri primite: 3  

Mesaj de ForeignLegion2 » 11 Iul 2020, 23:33

interesting service

Neconectat
S.Luke
Nivel 2

Nivel 2
Reputație: - Fost Designer
- Fost Super Moderator
- Global pe CS GO
Status: s.luke16 insta go follow
Mulţumiri acordate: 30  
Mulţumiri primite: 25  

Mesaj de S.Luke » 12 Iul 2020, 04:41

recomand braxy oricand
Imagine

Conectat
Kidro
Helper

Helper
Reputație: ‏‏‎ ‎
↠--------------------------↞
➢ Membru Club Permanent
➢ Discord: Kidro#7171
➢ Skype: secuala.micu
➢ Eu fara tine am doar avantaje, tu fara mine doar proaste anturaje.
Status: Asgard2
Server Metin2: Asgard2
Rang personalizat: M6
Mulţumiri acordate: 127  
Mulţumiri primite: 1549  
Discord: Kidro#7171

Mesaj de Kidro » 12 Iul 2020, 04:47

Recomand.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Neconectat
PolaczeQ12
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Valium
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 2  

Mesaj de PolaczeQ12 » 31 Iul 2020, 21:34

I would recommend!

Conectat
Kidro
Helper

Helper
Reputație: ‏‏‎ ‎
➢ Membru Club Permanent
➢ Discord: Kidro#7171
➢ Skype: secuala.micu
➢ Eu fara tine am doar avantaje, tu fara mine doar proaste anturaje.
Status: Asgard2
Server Metin2: Asgard2
Rang personalizat: M6
Mulţumiri acordate: 127  
Mulţumiri primite: 1549  
Discord: Kidro#7171

Mesaj de Kidro » 17 Noi 2020, 01:27

Recomand. Am cumparat un quest custom, mi l-a facut in 10 minute si mie imi lua 2 ore numai daca ma gandeam cum sa l fac.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mica publicitate”