Sa ne reamintim de trecut

Absolut tot ce nu este cuprins în categoriile de mai sus.
Neconectat
vladwp
Nou Venit

Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Nu prea joc.
Regat: Chunjo
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 0

Sa ne reamintim de trecut

Mesaj de vladwp » 02 Dec 2019, 06:27

Va salut dragilor,
De câteva zile ma năpădit un dor nebun de Metin, fiind jocul copilăriei mele, ne mai jucând de mulți ani, dacă nu ma înșel, ultima data fiind prin 2013. Uitându-ma pe net acum câteva zile, văd o reclama pe un site de socializare cu Merin2, și m-au pocnit subit 6 ani de amintiri, de lucruri urate, de lucruri frumoase, de jocul care mi-a marcat copilăria. Știind ca nu prea am timp de jocuri, am zis hai sa îmi descarc iar jocul oficial, sa văd ce sa mai întâmplat in lipsa mea acolo. Am avut un șoc imens când am intrat, și am văzut cât de mult sa schimbat jocul, Așteptându-ma sa fiu oarecum bun pe pvp, așa cum am lăsat contul acum mulți ani in spate.
Intrând in joc am observat ca metin-ul de astăzi nu mai are treaba cu trecutul sub nici-o forma, yang-ul nu mai este ce era, sirius+9 ori otrăvită deja sunt iteme normale pe care oricine le poate avea in câteva zile de joc, și oarecum, și acum când scriu acest mesaj, se ridica pielea pe mine nepadindu-ma amintirile din copilărie, cum îmi pierdeam zilele pe acest joc, cum ma trezeam in miezul nopții sa ma duc la farmat, ori pa pescuit sa fac rost de yang ori perle, cum veneam de afara murdar, plin de noroi de la fotbal, iar primul lucru pe care îl făceam era sa deschid calculatorul sa ma duc la farmat pentru a fi cel mai bun pe joc, cum strângeam cu săptămâna niște bănuți sa pot dona pentru a lua bonusuri, îmi aduc și acum aminte când a făcut Applyww level 99 ca a fost beție in cartier și grătar in noaptea aia, când făceam otelul +9 sau reușea câte o piatra +4 anti war ne îmbătam de fericire, se ridica parul pe mine....
Ieri când am intrat, cum am spus și mai sus, am avut un șoc... Leonis nu mai exista, au apărut N servere, mai nou RO are și server pvp, lăsând asta, înțeleg, tehnologia a evoluat, lucrurile se schimba in timp și este firesc, însă, am ajuns la concluzia ca, jocul înainte era mult mai palpitant când munceai ca un fraier sa obții ceva intr un joc, astăzi in schimb, am văzut ca mai toată lumea are iteme de level mare, chiar bonusate făcute de PVP, 100kk yang astăzi reprezintă un fms +0 și așa mai departe, pe scurt, jocul nu mai are treaba cu ce a fost candva.

Acum, la vârsta pe care o am, pot spune ca eu am avut parte de o copilărie frumoasa, palpitanta, aveam timp sa fac ce vreau, ma jucam, vorbeam cu mai toti ciudații pe Yahoo messanger, ne fraiereau băieții mai mari și ne furau conturile pe joc, stăteam și plângeam ca prostii pentru un item care eșua,ne vedeam noi ( niște copii prosti, fără informații ca in ziua de azi) mari IT-sti, ca facem noi, ca dregem noi, ne amenințam ca ne ardem calculatorul pe Yahoo, îl urmăream pe YouTube pe Vassy Italiano care ne păcălea pe toti cu hackurile lui, ce vremuri frate.... Per total, am avut o copilărie frumoasa și am rămas cu amintiri foarte frumoase, in ciuda faptului ca jocul asta, mie personal mi-a marcat copilăria și a fost o parte din viața mea mulți ani de zile.

In încheiere, cu regrete foarte mari, pot spune ca jocul nu mai este ceea ce a fost, nu mai înseamnă ceea ce a însemnat, și îmi pare foarte rău ca, pot spune chiar, o parte din Copilăria mea nu mai este ce a fost, iar din punctul meu de vedere, acum facem orice doar pentru bani și pentru profit, chiar și in joc. Nu cred ca se va întâmpla, dar sper, dacă se va schimba ceva in joc, și va redeveni ceea ce a fost cândva, ma voi reapuca sa continui ceea ce am început.

Va imbratisez,
Vlad,

[ Postat de pe iPhone ] Imagine

Neconectat
The Notorious A.N.I
Admin

Admin
Reputație: Fondator
Administrator
Coralya viața mea
Mulţumiri acordate: 43  
Mulţumiri primite: 479  
Discord: AnixBB#6258

Re: Sa ne reamintim de trecut

Mesaj de The Notorious A.N.I » 02 Dec 2019, 07:26

Salut Vlad!

Te inteleg mai mult decat oricine. Cand jucam metin nu gaseai iteme bonusate si am cam aceeasi experienta cu jocul. Tin minte ca am stat o noapte intreaga sa dropez o medalie de cal si nu am reusit sa termin misiunea ca ma batea cineva din alt regat. Jocul s-a schimbat pentru a tine pasul cu privatele. Sunt multe private mult mai ok decat ro si ei nu au facut decat sa faca jocul sa para a privat ca jucatorii sa ramana. E foarte aiurea din cauza transferului de server si de iteme. Muncesti degeaba si apare unu’ complet echipat care se joaca cu tine. Pentru unii e un joc pe care isi pierd timpul, pentru altii a doua viata. Am incercat sa fac stilul acela de joc dar mi-a fost frica si am abandonat proiectul momentan. Cine stie ... pe viitor poate reusim sa facem ceva frumos. Bafta pana atunci!

Imagine

Conectat
Athero
Membru Club

Membru Club
Reputație: Castigator Ev. Halloween 2019
Autentificat prin: Android
Mulţumiri acordate: 50  
Mulţumiri primite: 604  
Discord: Athero™#8334

Mesaj de Athero » 02 Dec 2019, 10:18

Povestea mea de la evenimentul de halloween spune tot, alea amintiri frumoase.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Neconectat
World Of Azeroth
Nou Venit
Nou Venit
Status: Pe WOA2
Server Metin2: www.woa2.ro
Regat: Jinno
Mulţumiri acordate: 3  
Mulţumiri primite: 1  
Discord: Azeroth#8712

Mesaj de World Of Azeroth » 02 Dec 2019, 13:59

Era total alt ceva metinul acuma ...
Imagine

Conectat
Lion
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: ==================
►✔ Helper J4M♛
==================
►✔ Trial Helper J4M♛
==================
►✔ Mister J4M♛
==================
►✔ Discord : Lion#6336
==================
►✔ Skype : vlad.buga9
==================
Status: Regele
Server Metin2: Honor2
Autentificat prin: iPhone
Mulţumiri acordate: 104  
Mulţumiri primite: 40  

Mesaj de Lion » 02 Dec 2019, 14:08

Acum metinul este o afacere

Imagine
Oamenii sunt animale
Leul este regele animalelor
Deci sunt regele vostru drq

Conectat
Raiidon
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Status: ma luat garda, că am picat hostu
Server Metin2: http://reizo.cf/
Mulţumiri acordate: 263  
Mulţumiri primite: 90  

Mesaj de Raiidon » 02 Dec 2019, 14:51

Ba.. Eu am apucat putin din vremurile alea eu m-am apucat prin 2007, 2008 aveam doar 10 ani drc nu faceam mare lucru, sunt obisnuit cu privatele noi si chestii de genu.. Dar totusi imi amintesc despre ro-u ala eu la 10 ani bateam caini pe contu la un verisor sa fac lv si ala era de 30 =))
Imagine

Imagine

Imagine

Neconectat
Donici Cătălin
Administrator

Administrator
---------------------------------------
► Administrator Principal
► Administrator Plăți
Status: Urasc prostia !
Server Metin2: Niciunul :P
Mulţumiri acordate: 63  
Mulţumiri primite: 363  

Mesaj de Donici Cătălin » 03 Dec 2019, 01:16

Drake scrie:
02 Dec 2019, 07:26
Salut Vlad!

Te inteleg mai mult decat oricine. Cand jucam metin nu gaseai iteme bonusate si am cam aceeasi experienta cu jocul. Tin minte ca am stat o noapte intreaga sa dropez o medalie de cal si nu am reusit sa termin misiunea ca ma batea cineva din alt regat. Jocul s-a schimbat pentru a tine pasul cu privatele. Sunt multe private mult mai ok decat ro si ei nu au facut decat sa faca jocul sa para a privat ca jucatorii sa ramana. E foarte aiurea din cauza transferului de server si de iteme. Muncesti degeaba si apare unu’ complet echipat care se joaca cu tine. Pentru unii e un joc pe care isi pierd timpul, pentru altii a doua viata. Am incercat sa fac stilul acela de joc dar mi-a fost frica si am abandonat proiectul momentan. Cine stie ... pe viitor poate reusim sa facem ceva frumos. Bafta pana atunci!

Îți mai aduci aminte de UK? Fxada 😂

Când am pierdut rib-ul+9 ca sa ii arat lu’ Dudu faza cu arunca itemul și dai yes după ce îl echipezi 😂

Atenție exista adrese false de skype. Adresa mea este simplă (realj4zz).
Cereți mereu dovezi că sunt eu sau discutam doar telefonic.

Nr. Telefon: 0761952147

Neconectat
The Notorious A.N.I
Admin

Admin
Administrator
Coralya viața mea
Mulţumiri acordate: 43  
Mulţumiri primite: 479  
Discord: AnixBB#6258

Mesaj de The Notorious A.N.I » 03 Dec 2019, 01:27

Donici Cătălin scrie:
03 Dec 2019, 01:16
Drake scrie:
Salut Vlad!

Când am pierdut rib-ul+9 ca sa ii arat lu’ Dudu faza cu arunca itemul și dai yes după ce îl echipezi 😂

Eee ... cate faze nu sunt ... :))) mai ales cu fxada 🤣🤣🤣
“Imi fac cal armat si bat de pe el zduf zduf” si la cateva zile pnl contu ca a recuperat ala cu email 😂😂😂

Imagine

Neconectat
Hades ✔
Utilizatorul Lunii Noiembrie

Utilizatorul Lunii Noiembrie
Reputație: » ⦅ Hⱥdes ⦆ «
=================
✔ Helper Avansat
=================
✔ Fost Helper 2,15/2
=================
✔ Fost Moderator
=================
☺ Fost Designer
☺ Fost Trial Helper
☺ Fost Trial Moderator
--------------------------------
☻ Mister
Av. eliminate - Paste 2018
Block Chat ( 7 iun - 22 iun )
Status:
Server Metin2: Angel vs Demon ❤
Mulţumiri acordate: 18  
Mulţumiri primite: 319  
Discord: Hades#2454

Mesaj de Hades ✔ » 03 Dec 2019, 01:55

Drake scrie:
03 Dec 2019, 01:27
Donici Cătălin scrie:
03 Dec 2019, 01:16
Drake scrie:
Salut Vlad!

Eee ... cate faze nu sunt ... :))) mai ales cu fxada 🤣🤣🤣
“Imi fac cal armat si bat de pe el zduf zduf” si la cateva zile pnl contu ca a recuperat ala cu email 😂😂😂

Acel moment cand aveai vreo lv. 10, si tot faceai shop cu uppgrade langa fierar la 00:00 noaptea si aveai preturi triple in shop <3

Sau shop plin de pesti cu peste la 40k si altul la 40kk si tot la 00:00 noaptea pe cand tinerii razboinici mai tineau ochii deschisi doar pt samancele lor si iti cumparau un peste la 40kk...

Sau dadeai pm la toti vand abanosi+9 la 15kk, veneau 5 langa tine si dupa o baga-i pe aia cu, cine cumpara primul sa fie ai lui. Si puneai abanosi+4, ce i-ai dropat tu in map2, ca nu aveai bani nici de aia ca erau 300k o pereche...

Tu aveai fishbot, dar totusi erai macar la pc si vezi ca langa tine e un gm ce face spam catre unu in chat cu "Buna seara, "xyz", sunteti la pc? Iar tu pescuiesti in continuare, dar totusi mai scrii cate ceva pe chat sa nu banuie ceva, iar si atunci doar cand ai ratat momeala, sa nu-i dea de gandit ca ce pescar bun esti si poti si scrie in acelasi timp..

Psttt! Baiatu'!? Dai si mie fms-ul sa vad cum imi sta cu el? Promit ca ti-l dau inapoi !

Uimitoarele vraji ce le faceai la fierar sa nu esueze, de parca erai cu adevarat o vrajitoare, ce o trecut direct la globul de cristal, sarind peste ghicitul in cafea.

Erai atat de instarit, incat trebuia sa astepti sa faca cineva o nunta sa dai si tu frau liber emotiilor.

Faci si tu misiunea de la lv.20 sa iei bratara de argint, si mergi la fierar, sa o faci macar +4, tu sigur pe tine, ca nu esueaza, dar cand sa dai la +1, vezi ca o disparut...

Neconectat
Pădurar Şef
Lider Designeri

Lider Designeri
Reputație:
► Leader Designeri
► Fost Super Moderator
► Nume anterior: ☟
► CătălinHere, Old Penguin
► Veteran meting2
► Locul 3 la Tombola de Paste 2018
https://mayasoldpenguin.deviantart.com/
Status: old, but gold.
Server Metin2: retras.
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 173  
Discord: Pădurar Şef#9937

Mesaj de Pădurar Şef » 06 Dec 2019, 15:47

Din păcate în 2020 jocul nu mai e ce era odată. Astăzi 80% din server ca să nu spun toate au devenit doar un chatroom, cine e veteran şi joacă de la începuturi intră pe un server doar pentru a vorbi, pentru a face o satiră ceva şi după iese, asta fiind generaţia noastră. Noua generaţie insă, sunt ăia ce intră pe joc, se plimbă puţin, face câteva lucruri şi după quit delete, sau mai intră din când în când, din păcate noua generaţie nu dă un joc din 2019 pe unu din 2007, sunt multe mmorpg mult mai ok chiar dacă sunt cu plată, astăzi au cu toţii 10 euro pentru un joc.

Îmi amintesc cu drag de cele 20/24h petrecute pe joc, de war-ul dintre bresle, de razboaiele dintre regate ce nu se terminau niciodată, de certurile intre playeri pentru itemul pierdut pe negativ şi nimeni nu ştia cine la luat, de farmul etern, lucruri ce azi nu mai găseşti, azi se bat pe personalizate/grade şi după bagă la barbut.

old, but gold.
Pentru acest mesaj, Pădurar Şef a primit 3 (de) mulţumiri
Moș tatakulyLegendaXXLxKozeD.

Scrie răspuns

Înapoi la “Discuţii diverse”