eroare - nu se vede textura in granny desi este totul in D

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul impus in sectiunea "Probleme şi Întrebări" vor fi stocate aici.
Închis
Neconectat
Afinnuts
Nou Venit

Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulţumiri acordate: 4  
Mulţumiri primite: 0

eroare - nu se vede textura in granny desi este totul in D

Mesaj de Afinnuts » 13 Sep 2019, 16:25

Bună. Am primit o freză ( două .dds-uri şi gr2-ul de la item ) însă nu se văd texturile în gr2. Le-am pus în Ymir Work care este în D, îmi merge orice alt item pun ( îmi deschide texturile şi NU se văd alb la orice alt item, doar la freza asta mi se vede alb totul ).
Screen: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Deci, nu am absolut nimic în C: , am căutat foarte bine. Toate le-am salvat în D. Fişierele le-am primit de la cineva pe skype..
Orice alt gr2 îmi deschide cu texturi, culori, tot. Şi locaţiile sunt aceleaşi. Şi la gr2 că le am pe toate în acelaşi folder, şi celelalte frizuri din Ymir work mi le deschide cu gr2.. Nu găsesc explicaţia. Mulţumesc anticipat!

Conectat
AndraGoganRevine
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt Messi2
Server Metin2: Diverse
Regat: Chunjo
Mulţumiri acordate: 1  
Mulţumiri primite: 4  

Re: eroare - nu se vede textura in granny desi este totul in D

Mesaj de AndraGoganRevine » 13 Sep 2019, 16:57

Afinnuts scrie:
13 Sep 2019, 16:25
Bună. Am primit o freză ( două .dds-uri şi gr2-ul de la item ) însă nu se văd texturile în gr2. Le-am pus în Ymir Work care este în D, îmi merge orice alt item pun ( îmi deschide texturile şi NU se văd alb la orice alt item, doar la freza asta mi se vede alb totul ).
Deci, nu am absolut nimic în C: , am căutat foarte bine. Toate le-am salvat în D. Fişierele le-am primit de la cineva pe skype..
Orice alt gr2 îmi deschide cu texturi, culori, tot. Şi locaţiile sunt aceleaşi. Şi la gr2 că le am pe toate în acelaşi folder, şi celelalte frizuri din Ymir work mi le deschide cu gr2.. Nu găsesc explicaţia. Mulţumesc anticipat!
poza de la tabelul de texturi

Conectat
.Turcoas
Nivel 2

Nivel 2
Status: magnet de şamance
Regat: Chunjo
Autentificat prin: Android
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 47  

Mesaj de .Turcoas » 13 Sep 2019, 21:40

Afinnuts scrie:
13 Sep 2019, 16:25
te uiti la tabelul 'texture list' din fisierul gr2 si acolo iti arata unde trebuie pusa textura frezei.

[ Postat de pe Android ] Imagine
-prinţu' din dubai.

Neconectat
Ley
Helper

Helper
Reputație: ®
=====================
► ✔ Eu nu mă joc!
► ✔ Decât, poate cu şeptarii, uneori
► ✔ De câştig, te duci la GUCCI, te îmbrac în flori.
=====================
► ✔ Helper Nr1
► ✔ Fost Lider Designeri
► ✔ Fost Lider Designeri Avansaţi
► ✔ Fost Lider Designeri Experimentaţi
► ☺ Membru Club
=====================
Server Metin2: Aries2
Mulţumiri acordate: 108  
Mulţumiri primite: 182  

Mesaj de Ley » 14 Sep 2019, 16:26