Warn pe nedrept / Abuzuri moderatori

Totalitatea discuţiilor cu şi despre forumul Just4Metin, păreri, sugestii, informaţii, ş.a.m.d.
Deconectat
Donici Cătălin
Administrator
Administrator
Reputație: Fondator
---------------------------------------
► Administrator Principal
► Administrator Plăți
---------------------------------------
Status: Urasc prostia !
Server Metin2: Niciunul :P
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 6
Mulțumiri primite: 75

Warn pe nedrept / Abuzuri moderatori

Mesajde Donici Cătălin » 22 Sep 2013, 18:52

Daca credeti ca ati primit un avertisment pe forum pe nedrept sau ca un moderator a facut abuz, ori a incalcat regulamentul, puteti posta aici o dovada (poza sau link catre post)

Atenţie!

* Offtopic = Avertisment
* Limbaj vulgar/Atac la persoana/Jignire moderator = Ban ( Poate fi si permanent ! )

Deconectat
Metin2Elite
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Elite
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: Warn pe nedrept / Abuzuri moderatori

Mesajde Metin2Elite » 14 Aug 2014, 19:27

hmm..

Deconectat
Different
Nivel 2
Nivel 2
Status: http://www.metin2loststyle.eu
Server Metin2: LostStyle II

Mesajde Different » 30 Noi 2014, 15:21

Am postat o intrebare la sectiunea : Probleme si intrebari cu titlul "Traducere" pentru ca deja daca puneam "Cum sa traduc ..." deja subiectul era intrebarea
Imagine
In maxim 5 minute deVice a raspuns si mi-a inchis subiectul cu motivul ca am postat un titlu gresit
Imagine
Dupa cum el a spus "NOU ! Dacă în 3 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata în, subiectul va fi închis" , mie post-ul mi-a fost inchis in 5 minute . Si inca ceva , eu nu sunt singurul care posteaza cu astfel de titluluri . Cat timp scrie "Subiect" eu scriu subiectul . Daca nu ar fi asa , asta ar insemna ca toate post-urile care nu au titlurile corecte , trebuiesc sterse ? Din cate vad eu aproximativ 5 titluri din aceasta pagina sunt incorecte.
Imagine

Deconectat
.Deb
Fost Administrator
Fost Administrator
Reputație: Fost Administrator.
Fost Super Ad Moderator.
Fost lider Ad Moderatori.
Fost lider Super Moderatori
Fost lider Moderatori.
Fost lider Designeri.
Fost organizator Miss&Mister.
Status: Egalitatea nu există decât în matematică
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 2

Mesajde .Deb » 30 Noi 2014, 15:28

Different scrie:Am postat o intrebare la sectiunea : Probleme si intrebari cu titlul "Traducere" pentru ca deja daca puneam "Cum sa traduc ..." deja subiectul era intrebarea
Imagine
In maxim 5 minute deVice a raspuns si mi-a inchis subiectul cu motivul ca am postat un titlu gresit
Imagine
Dupa cum el a spus "NOU ! Dacă în 3 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata în, subiectul va fi închis" , mie post-ul mi-a fost inchis in 5 minute . Si inca ceva , eu nu sunt singurul care posteaza cu astfel de titluluri . Cat timp scrie "Subiect" eu scriu subiectul . Daca nu ar fi asa , asta ar insemna ca toate post-urile care nu au titlurile corecte , trebuiesc sterse ? Din cate vad eu aproximativ 5 titluri din aceasta pagina sunt incorecte.
Imagine

Ce-i drept, ţi-a închis subiectul pentru că nu ai respectat regulamentul şi din câte văd mai ai subiecte postate cu titlul d-astea, deci, după mentalitatea mea, a făcut lucrul corect, în plus nu ar trebui să îţi faci griji pentru ceilalţi. Şi da, cele care nu respectă titlul sunt trimise în Arhivă probleme şi întrebări, pentru că de asta a şi fost creată acea secţiune.

Deconectat
Different
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Different » 30 Noi 2014, 15:33

Really? Ai citit macar motivul pentru care l-am reclamat ?

Deconectat
.Deb
Fost Administrator
Fost Administrator
Fost Super Ad Moderator.
Fost lider Moderatori.
Fost lider Designeri.

Mesajde .Deb » 30 Noi 2014, 15:48

Different scrie:Really? Ai citit macar motivul pentru care l-am reclamat ?

Really, l-am citit, tu ai citit ce am scris eu ?

Deconectat
Different
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Different » 30 Noi 2014, 15:54

Eu am gresit si nu mi-a fost acordat timpul de 3 zile pentru a-mi corecta gresala , mi-a fost inchis pe loc subiectul . Asta inseamna ca e doar vina mea ? Probabil altii vor spune " i-ai facut reclamatie pentru o nimica toata.. era greu sa faci alt post ? " Precum el nu a inchis ochii pentru acel post , nici eu nu o voi face .

Deconectat
.Deb
Fost Administrator
Fost Administrator
Fost Super Ad Moderator.
Fost lider Moderatori.
Fost lider Designeri.

Mesajde .Deb » 30 Noi 2014, 15:59

Regula aia este pentru utlizatorii care nu au mai răspuns la subiect.
De exemplu, cineva i-a postat o rezolvare utilizatorului respectiv, iar acesta nu a mai răspuns timp de 3 zile, subiectul va fi mutat, cât despre tine, regula aia nu se aplică la nerespectarea regulamentului.
Subiectele care NU respectă acest regulament vor fi mutate la Arhivă Probleme şi Întrebări!, adică le mută imediat, nu aşteptă moderatorul 3 zile ca să îţi modifici tu greşeala, e de datoria ta să faci asta, datoria lui e moderatul.

Deconectat
Different
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Different » 30 Noi 2014, 16:08

1 .Atunci el a postat gresit , avand in vedere ca am gresit titlul si a postat "NOU ! Dacă în 3 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata în, subiectul va fi închis"
2.Subiectul mi-a fost inchis pe loc si mutat (subiectul trebuia inchis in 3 zile )
3."dacă în 3 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata în, subiectul va fi închis" - nu am de unde sa stiu ca el nu se refera daca eu voi schimba titlul sau altceva .
In fine orice as face e clar ca echipa e de partea lui ...

Deconectat
.Deb
Fost Administrator
Fost Administrator
Fost Super Ad Moderator.
Fost lider Moderatori.
Fost lider Designeri.

Mesajde .Deb » 30 Noi 2014, 16:57

Different scrie:1 .Atunci el a postat gresit , avand in vedere ca am gresit titlul si a postat "NOU ! Dacă în 3 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata în, subiectul va fi închis"
2.Subiectul mi-a fost inchis pe loc si mutat (subiectul trebuia inchis in 3 zile )
3."dacă în 3 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata în, subiectul va fi închis" - nu am de unde sa stiu ca el nu se refera daca eu voi schimba titlul sau altceva .
In fine orice as face e clar ca echipa e de partea lui ...

1. Subiectele se închid pe loc şi se trimit în arhivă probleme şi întrebări, credeam că ai înţeles, dar nu... de aia a fost făcut secţiunea, ca să fie trimise acolo.
2.

Cod: Selectaţi tot

dacă în 3 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata în, subiectul va fi închis" - nu am de unde sa stiu ca el nu se refera daca eu voi schimba titlul sau altceva .

Nu vezi ce scrie cu roşu în regulament ?
Subiectele care NU respectă acest regulament vor fi mutate la Arhivă Probleme şi Întrebări!
, scrie că subiectele care nu respectă regulamentul vor fi trimise în acea arhivă, eu atât văd, dacă scria că

Cod: Selectaţi tot

Subiectele care NU respectă acest regulament vor fi mutate la Arhivă Probleme şi Întrebări după 3 zile în care autorul nu şi-a modificat greşeala
ar fi fost altceva, anyway... nu ştiu dacă ai înţeles, atât am avut de spus şi nu mai încerc să îţi explic, este treaba ta dacă ai înţeles sau dacă vrei să mai întrebi şi pe altcineva.

Înapoi la “Forumul Just4Metin”