Metin2RoSpeed - Istoria se repeta!

Aici vor fi mutate subiectele cu serverele care sunt închise sau nu respectă modelul.
Închis
Conectat
B.Eduard
Super Ad Mod

Super Ad Mod
Reputație: Super Ad Moderator
Autentificat prin: iPhone
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 282  

Re: Metin2RoSpeed - Istoria se repeta!

Mesaj de B.Eduard » 13 Iun 2019, 11:04

De ce nu pui și playeri online pe site?
// Servicii design, prezentări servere metin2
(skype: b.eduard96 // discord: B.Eduard#1641) pentru detalii!

portofoliu: http://just4metin.ro/mica-publicitate/s ... 44700.html

Neconectat
dantes7997
Nou Venit

Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Ro
Mulţumiri primite: 0

Mesaj de dantes7997 » 13 Iun 2019, 23:56

Ei bine, nu prea ma atrage, am jucat si eu ro speed cand eram mic iar acum m-am uitat pe yt sa-mi amintesc cum era ro speed. Tu ai bagat doar posedata/triton care nu ma atrag cu nimic...Pe vechiul ro speed erau legendarele evolutii de king..accesoriile alea zeu aurii sau cum naiba se numesc...bns 6/7

Neconectat
DeadSoul
Nivel 2

Nivel 2
Server Metin2: Metin2RoSpeed
Mulţumiri acordate: 8  
Mulţumiri primite: 3  

Mesaj de DeadSoul » 15 Iun 2019, 21:37

dantes7997 scrie:Ei bine, nu prea ma atrage, am jucat si eu ro speed cand eram mic iar acum m-am uitat pe yt sa-mi amintesc cum era ro speed. Tu ai bagat doar posedata/triton care nu ma atrag cu nimic...Pe vechiul ro speed erau legendarele evolutii de king..accesoriile alea zeu aurii sau cum naiba se numesc...bns 6/7
Vor aparea si alea in curand.

Buna seara,

Actualizarea din aceasta seara include:
  • Am imbunatit imaginile de incarcare ale clientului.
  • Am sters de pe server, respectiv de la jucatori, Clopotul Dragon care evolua din Clopot Pasare Tunet.
    • Acesta nu trebuia sa fie inca pe server iar statusul lui era mult mai slab decat al ultimului clopot.
    • Jucatorii care au evoluat acest clopot, au fost recompensati cu Monede Dragon in functie de plusul acestuia.
  • Am corectat Lama Mortala ce aparea in client ca poate fi folosita doar de Sura.
  • Am corectat Evantaiul Demon ce ocupa 2 spatii in inventar in loc de unul.
    • Am adaugat o noua arma: Evantai Opt Trigrame.
    • Acesta poate fi achizitionat din Magazinul Special la pretul de 109 Monede Dragon.

Toate cele bune,
[Owner]Angel!

Neconectat
perdeamare
Nou Venit

Nou Venit
Mulţumiri primite: 1  

Mesaj de perdeamare » 17 Iun 2019, 13:21

nu merge clientu. dupace fac patcherul, dau start dar imi deschide BD-rom Drive D.
mi*l deschide drept un disk si zice ca e corupt.

Neconectat
wizkhalifa25
Nivel 2

Nivel 2
Server Metin2: nu am
Regat: Jinno
Mulţumiri primite: 9  

Mesaj de wizkhalifa25 » 17 Iun 2019, 14:05

Nu imi merge clientu ....da nu stiu ce erori si se inchide ....

Neconectat
Blase
Nou Venit
Nou Venit
Status: Aroganţă!
Server Metin2: Shield2.ro
Regat: Shinsoo
Mulţumiri acordate: 4  

Mesaj de Blase » 17 Iun 2019, 19:40

Mie nu-mi merge.
Nu-mi merge, in sensul ca eu intru in client, ma conectez si-mi ramane "se conecteaza la server" si nu se intampla nimic.
Multumesc.
Transcendenta umana este personificarea coerentului prin spectrul caracterului.
#CitatePeCareNuLeÎnțelegiDarParCool

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Imagine

Neconectat
DeadSoul
Nivel 2

Nivel 2

Mesaj de DeadSoul » 18 Iun 2019, 21:00

perdeamare scrie:nu merge clientu. dupace fac patcherul, dau start dar imi deschide BD-rom Drive D.
wizkhalifa25 scrie:Nu imi merge clientu ....da nu stiu ce erori si se inchide ....
Cititi va rog pe forum. Este un client foarte vechi care nu prea este compatibil cu windows 10 insa se poate rezolva usor. Aveti aici 2 erori comune, alea sunt de regula: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Blase scrie:Mie nu-mi merge.
Nu-mi merge, in sensul ca eu intru in client, ma conectez si-mi ramane "se conecteaza la server" si nu se intampla nimic.
Multumesc.
Nu te poti conecta daca nu ai ultimul update facut. Ruleaza launcher-ul dupa care foloseste un metin2.exe (daca asta ai facut).

Buna seara,

Am adus o noua functionalitate site-ului si anume, un chat live care poate fi activat din coltul dreapta jos al site-ului Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Server-ul de Discord a fost din punctul meu de vedere un mare esec deoarece se creau tot felul de discutii contradictorii iar lucrurile luau o urata intorsatura.
Insa sunt perfect de acord ca ar trebui sa luati legatura cu mine si cu ceilalti membrii ai echipei, mult mai simplu si mai usor, asa ca acesta este scopul acestui chat live "privat" sa-i spunem.

Asa cum deja am spus, puteti accesa acest chat din colt dreapta jos a site-ului nostru.
Daca un membru al echipei este online in momentul respectiv pe chat, va aparea asa:
Imagine
Daca nimeni nu este online momentan pe aplicatia live chat, puteti totusi trimite un formular pentru a primi raspuns prin email de la mine, aratand astfel:
Imagine
Pentru o mai usoara coordonare, puteti alege departamentul care va intereseaza, pentru a fi preluat de un membru al echipei care va poate ajuta in problema voastra, si totodata, pentru a ne usura munca:
Imagine

Va doresc un joc cat mai placut,
[Owner]Angel!

Neconectat
Blase
Nou Venit
Nou Venit
Status: Aroganţă!
Server Metin2: Shield2.ro
Regat: Shinsoo
Mulţumiri acordate: 4  

Mesaj de Blase » 19 Iun 2019, 14:59

Mersi! S-a rezolvat.

DeadSoul scrie:
perdeamare scrie:nu merge clientu. dupace fac patcherul, dau start dar imi deschide BD-rom Drive D.
wizkhalifa25 scrie:Nu imi merge clientu ....da nu stiu ce erori si se inchide ....
Cititi va rog pe forum. Este un client foarte vechi care nu prea este compatibil cu windows 10 insa se poate rezolva usor. Aveti aici 2 erori comune, alea sunt de regula: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Blase scrie:Mie nu-mi merge.
Multumesc.
Nu te poti conecta daca nu ai ultimul update facut. Ruleaza launcher-ul dupa care foloseste un metin2.exe (daca asta ai facut).

Buna seara,

Am adus o noua functionalitate site-ului si anume, un chat live care poate fi activat din coltul dreapta jos al site-ului Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Server-ul de Discord a fost din punctul meu de vedere un mare esec deoarece se creau tot felul de discutii contradictorii iar lucrurile luau o urata intorsatura.
Insa sunt perfect de acord ca ar trebui sa luati legatura cu mine si cu ceilalti membrii ai echipei, mult mai simplu si mai usor, asa ca acesta este scopul acestui chat live "privat" sa-i spunem.

Asa cum deja am spus, puteti accesa acest chat din colt dreapta jos a site-ului nostru.
Daca un membru al echipei este online in momentul respectiv pe chat, va aparea asa:
Imagine
Daca nimeni nu este online momentan pe aplicatia live chat, puteti totusi trimite un formular pentru a primi raspuns prin email de la mine, aratand astfel:
Imagine
Pentru o mai usoara coordonare, puteti alege departamentul care va intereseaza, pentru a fi preluat de un membru al echipei care va poate ajuta in problema voastra, si totodata, pentru a ne usura munca:
Imagine

Va doresc un joc cat mai placut,
[Owner]Angel!
Transcendenta umana este personificarea coerentului prin spectrul caracterului.
#CitatePeCareNuLeÎnțelegiDarParCool

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Imagine

Neconectat
DeadSoul
Nivel 2

Nivel 2

Mesaj de DeadSoul » 22 Iun 2019, 16:07

Buna ziua,

Aceasta actualizare aduce urmatoarele imbunatatiri:
  • Sa uram bun venit primilor 2 membri din echipa jocului: [GM]ZED & [GM]Satana.
    • Acestia pot fi gasiti pe joc, cat si la suport-ul oferit pe chat-ul live disponibil pe site-ul nostru.
  • Am curatat log-urile din server pentru o mai buna functionare.
  • Am schimbat stema de GM.
  • Am schimbat textura din Map1 a regatelor.
  • Am schimbat imaginile de incarcare ale clientului.
  • Am adaugat un nou obiect in categoria Accesorii din Magazinul Special, numit Tolba Norocoasa Aurie.
    • Aceasta contine Cercei Oase de Dragon. Acestia iti ofera +300 Aparare pentru 24 de ore.
    • Pretul acesteia este de 49 de Monede Dragon.
  • Primele otele epice au fost adaugate in Magazinul Special: Platosa de Otel Rosu, Costum de Vant Rosu, Platosa Rosie si Vesmant Rosu.
    • Acestea ofera 250 Aparare si 20% Rezistenta la Magie.
    • Pretul acestora este de 109 Monede Dragon.

Toate cele bune,
[Owner]Angel!

Neconectat
AdrianConstantinChicioreanu
Nou Venit

Nou Venit
Mulţumiri acordate: 1  

Mesaj de AdrianConstantinChicioreanu » 28 Iun 2019, 21:23

server de donatii odata ce nu poti face in joc itemele din itemshop...

Închis

Înapoi la “Arhivă”