Vanguard2 - Server PVM mediu

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Neconectat
Titan
Helper Avansat

Helper Avansat
Mulţumiri acordate: 39  
Mulţumiri primite: 219  
Discord: Titan#8555

Vanguard2 - Server PVM mediu

Mesaj de Titan » 14 Ian 2020, 16:58

Vrei și tu un anunț global?

Accesează acest link pentru mai multe detalii și prețuri.

Ultima oară modificat 15 Ian 2020, 20:47 de către Titan, modificat 1 dată în total.
Salut, ai nevoie de un serverfiles clean sau la comandă, modificări ale serverfiles-ului existent sau suport? Mă poți contacta oricând.

Conectat
FRANCIS CASTIGLIONE
Miracolul Crăciunului

Miracolul Crăciunului
Autentificat prin: iPhone
Mulţumiri acordate: 273  
Mulţumiri primite: 5294  

Re: Vanguard2 - Server PVM hard spre mediu

Mesaj de FRANCIS CASTIGLIONE » 14 Ian 2020, 17:31

1. Deschiderea oficială ?
2. De ce nu ai trecut cine e din staff in prezentare ?
3. In titlu PvM Hard - Medium dar in descriere scrie doar Hard si ratele 25% cum erau pe oficial inainte deci nu înseamnă mediu doar ca ai 3 iteme la drop si 2 la npc .
4 . Ai setat tu la paguba maxim 60 ? ca are 61+ default
5. Văd alte prezentări de la youtuberi la server cu același site de ACUM 1 LUNA si zici ca te-ai apucat la sfârșit de an gen undeva 25+ banuiesc ... ce e cu asta

[ Postat de pe iPhone ] Imagine
Imagine

Conectat
demonika1996
Nivel 2

Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulţumiri acordate: 34  
Mulţumiri primite: 2  

Mesaj de demonika1996 » 15 Ian 2020, 18:25

din auzite pare un server bun dar din vazute e un server mediu :)
Cum sa-i zici pvm-hard cand vad ca tu ai post-ul facut pe 14.01/si doar intr-o zi au reusit mai bine de 3 oameni din top sa treaca de lvl 75 :-? hai sa zicem ca ai facut poate deschiderea pe 5-10? dar acel hard nu se face in decursul a cateva zile n-o lua personal dar mai bine i-ai pune titlu de pvm-mediu :) in shop n-am ce sa zic seamana cu celelalte servere din 2019 nmk nou :))
Cat despre copyright scrie ca a'ti fi pe piata din 2017 interesant "Copyright 2017 - 2020 Vanguard2" :ymhug:
succes cu donatiile poate prindeti macar aprilie cu sv-ul asta
rev!
un mic sfat ori scoate torrentul ori pune oamenii sa stea la seed :) e 0.00 de mai bine de 10 min (-|
revX2!
Dupa ce ca mi-am pierdut timpul descarcand acest client mai iau si crash din 3in3 minute .. ce sa zic .. mai bine iti faceai un server cu serverfiles by rain2007 decat cu sf 40k,sau ce-o fi porcaria aia .. timp pierdut aprox 45 min!
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Neconectat
Titan
Helper Avansat

Helper Avansat

Mesaj de Titan » 15 Ian 2020, 20:39

FRANCIS CASTIGLIONE scrie:
14 Ian 2020, 17:31
1. Deschiderea oficială ?
2. De ce nu ai trecut cine e din staff in prezentare ?
3. In titlu PvM Hard - Medium dar in descriere scrie doar Hard si ratele 25% cum erau pe oficial inainte deci nu înseamnă mediu doar ca ai 3 iteme la drop si 2 la npc .
4 . Ai setat tu la paguba maxim 60 ? ca are 61+ default
5. Văd alte prezentări de la youtuberi la server cu același site de ACUM 1 LUNA si zici ca te-ai apucat la sfârșit de an gen undeva 25+ banuiesc ... ce e cu asta

[ Postat de pe iPhone ] Imagine
1. Serverul este deschis de la începutul lunii decembrie.
2. E irelevant + că poți afla într-un minut alătrurându-te serverului de discord dacă chiar ești interesat (oricum știu că tu întrebi pentru "alții"), fără alte palavre pe joc: [Tenez], [Ionut], [H]Skyloc, [H]Stefan
3. Serverul la bază, în conceptul nostru ar fi trebuit să fie hard, dar în realitate este mediu, o să editez, mulțumesc pentru mențiunea asta. Cât despre rate sunt 25% dar depinde foarte mult de cât sunt setate direct din mob_proto + de cât sunt amplificate de itm din joc.
4. Paguba medie este default în sursa de la ymir de 60%
5. După cum am menționat, serverul are deja mai mult de o lună de când este on.

demonika1996 scrie:
15 Ian 2020, 18:25
din auzite pare un server bun dar din vazute e un server mediu :)
Cum sa-i zici pvm-hard cand vad ca tu ai post-ul facut pe 14.01/si doar intr-o zi au reusit mai bine de 3 oameni din top sa treaca de lvl 75 :-? hai sa zicem ca ai facut poate deschiderea pe 5-10? dar acel hard nu se face in decursul a cateva zile n-o lua personal dar mai bine i-ai pune titlu de pvm-mediu :) in shop n-am ce sa zic seamana cu celelalte servere din 2019 nmk nou :))
Cat despre copyright scrie ca a'ti fi pe piata din 2017 interesant "Copyright 2017 - 2020 Vanguard2" :ymhug:
succes cu donatiile poate prindeti macar aprilie cu sv-ul asta
rev!
un mic sfat ori scoate torrentul ori pune oamenii sa stea la seed :) e 0.00 de mai bine de 10 min (-|
revX2!
Dupa ce ca mi-am pierdut timpul descarcand acest client mai iau si crash din 3in3 minute .. ce sa zic .. mai bine iti faceai un server cu serverfiles by rain2007 decat cu sf 40k,sau ce-o fi porcaria aia .. timp pierdut aprox 45 min!
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Serverul este PVM mediu întradevăr, dar te asigur că nu ajungi level 75 într-o zi de unul singur, cât despre shopuri nu văd ce ai vrea nou atât timp cât serverul se vrea a fi unul clasic.

Întradevăr copyright-ul nu era scris bine, dar nu văd cu ce te încurcă asta, mai ales că am menționat faptul că proiectul a luat amploare la sfârșitul anului 2019.

Sincer eu nu văd de ce ai mai folosi torrent în anul 2020 când ai aproape oriunde acces la internet de minim 100mbps și hardware decent la prețuri extrem de mici, l-am adăugat la insistele unor playeri.

"mai bine iti faceai un server cu serverfiles by rain2007 decat cu sf 40k,sau ce-o fi porcaria aia .. timp pierdut aprox 45 min!;Succes cu prostia asta de sv" Spusele astea denotă inteligența ta, în primul rând habar nu ai cât timp și efort s-a depus la serverul ăsta, și cât o să se mai depună (Și nu doar la ăsta, ci în general), doar vi aici și comentezi fără rost și fără să gândești. Dacă ai fi avut măcar măcar un minim de cunoștințe sau ai fi căutat pe internet ai fi aflat că erorile acelea nu te pot deconecta și nici nu pot produce un crash al clientului, încă sunt acolo pentru că pur și simplu au fost lucruri mai importante de făcut și nu au fost și încă nici nu sunt o prioritate. În + față de toate cele menționate mai sus, absolut nimeni nu s-a mai plâns de ce te-ai plâns tu, dar dacă să spunem că ai dreptate, din diverse motive ești deconectat din 3 în 3 minute, dacă ai fi vrut neapărat să joci, sau ai fi avut voința de a ajuta, m-ai fi putut contacta în privat să-mi spui despre ce este vorba și dacă întradevăr era o problemă adevărată aș fi putut investiga și lua măsuri.
Salut, ai nevoie de un serverfiles clean sau la comandă, modificări ale serverfiles-ului existent sau suport? Mă poți contacta oricând.

Conectat
demonika1996
Nivel 2

Nivel 2

Mesaj de demonika1996 » 15 Ian 2020, 20:54

Dupa ce ca mi-am pierdut timpul descarcand acest client mai iau si crash din 3in3 minute .. ce sa zic .. mai bine iti faceai un
Sincer eu nu văd de ce ai mai folosi torrent în anul 2020 când ai aproape oriunde acces la internet de minim 100mbps și hardware decent la prețuri extrem de mici, l-am adăugat la insistele unor playeri.

"mai bine iti faceai un server cu serverfiles by rain2007 decat cu sf 40k,sau ce-o fi porcaria aia .. timp pierdut aprox 45 min!;Succes cu prostia asta de sv" Spusele astea denotă inteligența ta, în primul rând habar nu ai cât timp și efort s-a depus la serverul ăsta, și cât o să se mai depună (Și nu doar la ăsta, ci în general), doar vi aici și comentezi fără rost și fără să gândești. Dacă ai fi avut măcar măcar un minim de cunoștințe sau ai fi căutat pe internet ai fi aflat că erorile acelea nu te pot deconecta și nici nu pot produce un crash al clientului, încă sunt acolo pentru că pur și simplu au fost lucruri mai importante de făcut și nu au fost și încă nici nu sunt o prioritate. În + față de toate cele menționate mai sus, absolut nimeni nu s-a mai plâns de ce te-ai plâns tu, dar dacă să spunem că ai dreptate, din diverse motive ești deconectat din 3 în 3 minute, dacă ai fi vrut neapărat să joci, sau ai fi avut voința de a ajuta, m-ai fi putut contacta în privat să-mi spui despre ce este vorba și dacă întradevăr era o problemă adevărată aș fi putut investiga și lua măsuri.
1)Tot tu te proclami aici =)) am folosit torrentul pentru poate n-am chef sa-mi faca buffer la muzica pe care o ascultam in acel moment doar ca sa descarcat pe mega :) asa ca daca tot ti-ai bagat link pe torrent asuma'ti riscul si nu mai comenta negativ despre torrent L-)
2)Ti-am spus sa'ti rezolvi problemele inainte sa deschizi un server ;) dar vad ca iar esti 8-} si comentezi aiurea despre mine si commul meu ca "comentez fara rost" cand o sa recunosti ca serverfiles-ul ala e cumparat si tu n-ai pus nici macar 1% din efortul de a'l repara in totalitate si hai sa'ti mai zic ceva
3) Cauta in folderul lib fisierul "kagb.py" si explica si mie ce cauta acel Hack de la kagb.py daca tot te lauzi ca "că pur și simplu au fost lucruri mai importante de făcut"
Ceau :ymapplause: :ymsick:

Neconectat
Titan
Helper Avansat

Helper Avansat

Mesaj de Titan » 15 Ian 2020, 21:10

demonika1996 scrie:
15 Ian 2020, 20:54
Dupa ce ca mi-am pierdut timpul descarcand acest client mai iau si crash din 3in3 minute .. ce sa zic .. mai bine iti faceai un

1)Tot tu te proclami aici =)) am folosit torrentul pentru poate n-am chef sa-mi faca buffer la muzica pe care o ascultam in acel moment doar ca sa descarcat pe mega :) asa ca daca tot ti-ai bagat link pe torrent asuma'ti riscul si nu mai comenta negativ despre torrent L-)
2)Ti-am spus sa'ti rezolvi problemele inainte sa deschizi un server ;) dar vad ca iar esti 8-} si comentezi aiurea despre mine si commul meu ca "comentez fara rost" cand o sa recunosti ca serverfiles-ul ala e cumparat si tu n-ai pus nici macar 1% din efortul de a'l repara in totalitate si hai sa'ti mai zic ceva
3) Cauta in folderul lib fisierul "kagb.py" si explica si mie ce cauta acel Hack de la kagb.py daca tot te lauzi ca "că pur și simplu au fost lucruri mai importante de făcut"
Ceau :ymapplause: :ymsick:
De la început îți spun că ăsta-i ultimul reply pe care ți-l mai dau.

Din tot ce ai scris mai sus reiese că tu ești 8-} și L-)

Ți-am spus să nu mai vorbești în necunoștință de cauză, dar nu te poți abține.. ce să faci..
"Tot tu te proclami" Poftim definiția pentru a proclama: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Întradevăr în folderu lib se află un fișier numit kagb.py, chiar nu știam de el, și cine știe de când se află acolo și de unde am luat folderul lib ținând cont că nu mi-am compilat singur librăriile.. dar dacă ai ști puțin cod când te uiți în el ți-ai da seama că e doar un simplu buton care nu face absolut nimic iar de asemenea codul nu ajunge să fie rulat niciodată Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Conectat
demonika1996
Nivel 2

Nivel 2

Mesaj de demonika1996 » 15 Ian 2020, 21:43

De la început îți spun că ăsta-i ultimul reply pe care ți-l mai dau.

Din tot ce ai scris mai sus reiese că tu ești 8-} și L-)

Ți-am spus să nu mai vorbești în necunoștință de cauză, dar nu te poți abține.. ce să faci..
"Tot tu te proclami" Poftim definiția pentru a proclama: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Întradevăr în folderu lib se află un fișier numit kagb.py, chiar nu știam de el, și cine știe de când se află acolo și de unde am luat folderul lib ținând cont că nu mi-am compilat singur librăriile.. dar dacă ai ști puțin cod când te uiți în el ți-ai da seama că e doar un simplu buton care nu face absolut nimic iar de asemenea codul nu ajunge să fie rulat niciodată Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Bine copilu ce sa-ti zic tine'ti codurile de gm aproape si portofelul la fel pentru ca nimeni nu'ti rezolva problemele serverului pe moca ca tu nu esti in stare oricum server cumparat si doar deschis nu ma lua cu abureli ca "nu ti-ai compilat singur librariile si alte tampenii de genul" si asta esti tu 8-} L-) ca te-ai atacat in propriul subiect deci nush daca sa'ti dau mai mult de 15-16 ani Bye copilu ;)

Neconectat
SantaDuke
Nivel 3

Nivel 3
Regat: Shinsoo
Mulţumiri acordate: 2  
Mulţumiri primite: 6  

Re: Vanguard2 - Server PVM mediu

Mesaj de SantaDuke » 18 Ian 2020, 11:27

De ce majoritatea nu încearcă ceva nou și rămâneți la metinu clasic .. gen scoteai un caracter gen waru/Samanu bagai lycanu in loc
știu că poate sună pokemon da nu ai de unde știi dacă va prinde sau nu la jucători
puneai alte mape, iteme noi la evolutii,
încercați să restructurați metinu clasic. pe lângă tine mai sunt 100+ care sunt la fel

Neconectat
[Mihaii.]
Mister Just4Metin

Mister Just4Metin
Status: Urăsc prostia!
Server Metin2: RO
Regat: Chunjo
Mulţumiri acordate: 51  
Mulţumiri primite: 21  

Re: Vanguard2 - Server PVM mediu

Mesaj de [Mihaii.] » 19 Ian 2020, 23:17

O prostie de server.. Si vezi ca lalakerul rupe pe sv :)
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Servere Private”