Metin2 Rodnia server PvM Easy-Medium (Deschis pe 13 Ianuarie)

Servere de înaltă calitate, verificate de Comunitatea Just4Metin.ro !
Scrie răspuns
Neconectat
Rodnia2
Nou Venit
Nou Venit
Status: Fight!
Server Metin2: Rodnia2
Regat: Jinno
Mulţumiri acordate: 4  
Mulţumiri primite: 1  

Re: Metin2 Rodnia server PvM Easy (Deschis pe 13 Ianuarie)

Mesaj de Rodnia2 » 09 Apr 2019, 13:58

Imagine

Mentenanța realizată pe 09.04.2019 între orele 5:00 -7:00 . Patch 1.3
Am întâmpinat niște probleme cu sistemul de multilanguage care ne-a facut să amânăm cu o zi adăugarea update-ului

Eliminations:
  • Mănuşa Regelui înţelept a fost eliminată. Nu avea nume în inventar şi era şi inutilă.
  • Scoasă Marmura de la drop de la Hydra.

Changes:
  • Poţiunea Înţelepciunii a fost făcută nenegociabilă, deoarece era oferită la Hunting Quest de nivel mic şi se profita de această chestie.
  • La negoț dacă veți pune la yang valoarea maximă de 9999999999999 se va pune yang-ul maxim din inventar în negoț.
  • Scăzută şansa de drop a Fragmentelor pentru craftarea Cărţilor de Invocare.
  • Prisma Magică pentru P a fost făcută stackabilă.
  • Cutia de Transport Însoţitori a fost făcută stackabilă.
  • Autorizaţiile pentru Mounturi au fost făcute stackabile şi pot fi vândute la NPC cu 50.000.000 Yang.
  • Pe Sigiliu Razador şi Nemere au fost scăzute tare la metine şi şefi de la 20% la 10%.
  • Cufărul Frizurii şi Cufărul Costumelor pot fi vândute la NPC cu 100.000.000 Yang.
  • Scăzută şansa de drop de la Hydra pentru: Sabia Amurgului şi Corn Dragon Roşu.
  • Timpul poţiunilor craftabile la Baek-Go a fost mărit la 5 zile.
  • Nu mai poţi folosi Foc de Tabără în Map1(mulţi abuzau de asta pentru a face lag).
  • Când dai Reborn armele o să fie dezechipate.
  • Poți vedea itemele transmutate atunci când vizualizezi echipamentul unui jucator.
    Imagine

Bugfixes:
  • Evantaiul şi Clopotul Comandant foloseau 3 sloturi înloc de 2.
  • Fixată încă problemă de la switchbot legată de inventarul V.
  • Inelul Zeului şi Colierul Zeului aveau imaginile inversate.
  • Schimbate coordonatele teleportării la Şef pentru Hunting Quest Lv 80. Te teleporta înăuntru la DT înloc să te ducă la intrare în Templu.
  • Rezolvată o problemă Map1 albaştri legată de teleportara în oraş.
  • Rezolvată o problemă de la negoț cu inventarul plin.
  • Piatra Curcubeau nu făcea skill-ul Scânteie de la Ninja Arc P.
  • Ajustate paginile de sugestii de la switchbot unde erau greşite şi adăugate unele sugestii noi.
  • Însoţitorii de abia scoşi din Ou şi neinvocaţi pentru a li se pune bonusurile, nu vor mai putea fi puşi în Cutia de Transport.
  • Numele peturilor şi mounturilor rămânea când se folosea opţiunea de ascundere. De asemenea, am optimizat această opţiune şi am făcut ca aspectul mounturilor şi peturilor să fie şterse de tot dacă sunt ascunse pentru a optimiza jocul.
  • Vinurile nu se mai puneai în continuare pe quickslot dacă se epuiza stack-ul şi aveaţi alte stack-uri în Inventarul Special.
  • Rezolvată o problemă legată de calcularea bonusurilor însoţitorilor la echiparea/dezechiparea itemelor.
  • Reparată textura hărții "Vârful Gautama" + o mică îmbunătățire adusă texturii.
    Imagine
  • Marmura binecuvântării şi alte iteme ce nu erau stackabile au fost făcute stackabile.

New:
  • Un dungeon nou "Grădina Edenului - Malivore" cu noi costume, monturi, skinuri arme şi însoţitori.
  • Accesorii noi craftabile la NPC-ul "Paznicul Grădinii Edenului".
  • Adăugată o nouă Poţiune la Crafting la Baek-Go ce îţi poate oferă rezistenţă la paguba competenţei timp de 5 zile.
  • Adăugat la magazinul general la secţiunea Minereuri şi: Chihlimbar & Lemn Fosilă pentru a putea fi folosite la crafting.
  • Adăugat anunţ informativ din 15 în 15 minute despre negoţul între servere.
  • Misiune nouă "Cercetările XI" la Seon-Pyeong. Colectează 25x Fragment Hydra şi obţine +20% Rezistenţă vs otravă.
  • Limba engleză a fost adăugată în client, odată cu ea astăzi 09.04.2019 va fi adăugat şi noul website ce permite şi el limba engleză sau română. Dorim să vă anunţăm că ne-am confruntat cu câteva probleme iar quest-urile nu sunt momentan în engleză deoarece trebuie să mutăm fiecare linie de text din quest-uri într-un fişier separat pentru a putea încărca în funcţie de limba aleasă, dar staţi liniştiţi, ne vom ocupa cât mai rapid de acest aspect.

English language will be added soon, we encountered some unexpected problems trying to implement it.
Imagine

Neconectat
Frank Underwood
Membru Club

Membru Club
Reputație: Membru Club (19 feb)
Nume anterior: Sai_Won
Status: Idk
Server Metin2: In progres.
Mulţumiri acordate: 6  
Mulţumiri primite: 32  

Mesaj de Frank Underwood » 09 Apr 2019, 16:20

Nu vreau sa fie hate, dar ....
Imagine
Cica-i un bug la nu stiu ce moneda, am vazut si eu pe facebook cateva posturi :) .

Neconectat
Rodnia2
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de Rodnia2 » 11 Apr 2019, 18:43

Frank Underwood scrie:Nu vreau sa fie hate, dar ....
Imagine
Cica-i un bug la nu stiu ce moneda, am vazut si eu pe facebook cateva posturi :) .
Bug vizual, daca dai relog dispare.
Imagine

Neconectat
Rodnia2
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de Rodnia2 » 18 Apr 2019, 00:47

Mentenanța efectuată pe 15.04.2019 . Patch 1.4

Bugfixes:
  • A fost rezolvat un mic bug la transmutare
  • La war nu mai apare mount-ul daca ești spectator
  • S-a rezolvat problema cu rubberbanding la mounturi
  • Rezolvată o problemă la animaţia Costumului Chaos F pentru ninja

New:

----------------------------------------------------------------------------------

Mentenanța efectuată pe 16.04.2019 . Patch 1.4.1

Bugfixes:
  • Remediate problemele de la dungeonul de Paşte.
  • Ouăle nu se puteau deschide cu click dreapta.
  • Pe clientul în engleză, Tichetul Norocos nu putea fi deschis.
Changes:
  • Am mutat Gardianul de Paşte într-o mapă specială aflată pe un core dedicat doar dungeon-ului de Paşte.
  • Am modificat la Easter Pass la ultimele 2 misiuni să dea doar 1x Voucher 1 MD.

-----------------------------------------------------------------------------------

Mentenanță realizată pe 17.04.2019

Vă rugăm să rulati autopatcherul.

Eliminations:
  • Eliminate din Cufăr Malivore următoarele obiecte: Ancient Coins, Piatră Flacără Roşie.
Changes:
  • O îmbunătăţire la apa din joc:Imagine
  • Adăugat la Malivore la drop: Ou Micul Malivore şi Titlu Malivore Slayer.
Bugfixes:
  • Sugestii Switchbot pentru coliere a fost schimbat bonusul greşit fiind Viteza atacului cu bonusul corect Regenerare PV.
  • La butoanele de buff din colţ stânga, dacă Poţiunea Apărării era activată apărea că oferă Rezistenţă la Paguba Medie.
  • Adăugate mesaje de debug pentru Easter Dungeon. În cazul în care se mai bughează jucători vom putea urmării pasul la care s-a blocat şi de ce s-a blocat pentru a putea rezolva problema.
  • O modificare la Easter Dungeon ce putea cauza problemele raportate de jucători.
Imagine

Neconectat
Rodnia2
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de Rodnia2 » 22 Apr 2019, 21:58

Mentenanța efectuată pe 16.04.2019 . Patch 1.4.1

Bugfixes:
  • Remediate problemele de la dungeonul de Paşte.
  • Ouăle nu se puteau deschide cu click dreapta.
  • Pe clientul în engleză, Tichetul Norocos nu putea fi deschis.
Changes:
  • Am mutat Gardianul de Paşte într-o mapă specială aflată pe un core dedicat doar dungeon-ului de Paşte.
  • Am modificat la Easter Pass la ultimele 2 misiuni să dea doar 1x Voucher 1 MD.

[ro][/ro] Mentenanță programată la 08:00 dimineața pe data de 19.04.2019 - Patch 1.4.2

Bugfixes:
  • Fixată o problemă la Item-Shop legată de itemele stackabile.
  • Tichetul de Paşte Norocos nu putea fi deschis cu click dreapta dacă aveaţi jocul în limba engleză.
  • Reparate nişte probleme de traducere la descrierea Permisului Easter Dungeon şi a Cadoului de Paşte pe clientul în limba română.
  • Mutate itemele puse greşit la drop de la Iepurele Rege Malefic la Malivore.
  • Fixată o problemă de la crafting Poţiunea Protejării.
  • În Harta pregătită pentru evenimentul PvP 2vs2 nu puteau intra jucători, erau teleportaţi în map1.
  • Nu mai poţi schimba regatul cât timp eşti într-o grupă.
  • Clasamentul de la Meley nu funcţiona.
  • Dezactivată o opțiune legată de Auto-Pickup, din client.
  • Fixate problemele de la dungeon-ul de Sanctuarul Regelui Iepure Malefic.(cel puțin pe beta nu au apărut nici o problemă și am încercat toate scenariile posibile)

New:
  • Adăugat un mesaj de informare din 15 în 15 minute în legătură cu faptul că barbutul este interzis şi se pedepseşte cu ban.
  • Tichetul Personalizat+ a fost adăugat în Item-Shop.
  • Adăugat Titlul Top DMG Master.
  • Adăugat la EVENTS de lângă mini-map buton cu evenimentul de Paște pe care dacă vei da click vei putea vedea informații despre acesta.

[ro][/ro] Mentenanță programată pe data de 22.04.2019 - Patch 1.4.3

Changes:
  • Timpul de dispariţie al itemelor dropate pe jos a fost scăzut de la 60 la 30 de secunde.
  • Apa Mong a fost scoasă de la dropul Cufărului Lumina Lunii deoarece era deja în shop la Magazinul General.
  • Actualizată descrierea Pietrei Driadelor.
  • Bonusul Tare vs All de pe Talismanul Gheţurilor schimbat în Tare vs Şefi.
Bugfixes:
  • Rezolvată o problemă la descrierea bonusurilor oferite de Scutul Hydra pe clientul în engleză.
  • Rezolvată o problemă la teleportarea cu delay în Temniţa lui Nemere.
New:
  • Adăugat Talismanul Focului la Razador. Bonusuri: +1000 PV, +20% EXP, +10% Tare vs Metine.
Technical stuff:
  • am schimbat la cel mai recent clang toolset si am facut codul compatibil cu acesta
  • am schimbat la c++17 toolsed si am facut codul compatibil cu acesta
  • Am rezolvat cateva erori in cod si cateva posibile picari de CH
  • Debug si release builds
  • boost 1.70
  • cryptopp 8.1
  • am facut upgrade la cea mai recenta librarie mariadb in locul librariei vechi mysql
  • am schimbat toate librariile interne in c++ si am creat debug/release build
  • am curatat procesele de construire
  • am rezolvat makefiles pentru a genera codul corect
  • am curatat anumite fisiere
  • am sters "boost linking" care nu era necesar
  • am "curatat" codul, definitii si alte lucruri care putea sa strice codul au fost sterse
  • am sters librariile care nu erau folositoare

Mentenanta realizata pe 22.04.2019 ora 20:30

Eliminations:
  • Scoase obiectele de la Limited Offers din Item-Shop, urmează să adăugăm altele în această săptămână.
Changes:
  • Schimbate cerinţele la Easter Pass III şi IV pentru că ele cauzau problemele de la Easter Dungeon.
  • Mini-Executorul de Aur a fost modificat să dea 2000 PV în loc de 1800.
  • Adăugată Poţiunea Înţelepciunii+ la crafting la Alchemist în locul celei din Cufărul Ucenic. Aceasta este negociabilă.
Bugfixes:
  • Corectată descrierea Fragment Hydra.
  • La NPC-ul de intrare în Catacomba Diavolului apărea "Reset Status" pentru jucătorii normali când trebuie să apară doar pentru GM.
  • Problemele la Personalizate remediate.
New:
  • Un update important la sistemul serverului pentru a reduce lagul şi a optimiza jocul.
Imagine

Neconectat
Ankhed
Fost Super Ad Moderator

Fost Super Ad Moderator
Reputație: Super Ad. Moderator ☸
♨ Full-Stack Web Developer
✝ Son of God
Crazy in love with Gemini ♊
✘ Nume anterior: Anthony
Status: rA9
Mulţumiri acordate: 35  
Mulţumiri primite: 38  

Re: Metin2 Rodnia server PvM Easy-Medium (Deschis pe 13 Ianuarie)

Mesaj de Ankhed » 24 Apr 2019, 13:09

Cel mai forţă, baftă! Recomand cu încredere :)
These users thanked the author Ankhed for the post:
ManiacRobert
Imagine

Neconectat
[Brahma]
Ad Moderator

Ad Moderator
Reputație: ®
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
♔[Ad. Moderator J4M]✓
►[Super Moderator 3/3]☆
►[Moderator] (3/3)☆
►[Trial Moderator] (1/1)☆
♔[Membru Club P]✓
♔[Mister J4M]
♔Discord: [Brahma]#6018
Status: Ocupat!
Server Metin2: Nu exista
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 132  

Mesaj de [Brahma] » 24 Apr 2019, 23:12

Metin adevarat pentru jucatorii adevarati. Foarte frumos srv :)
Imagine

Neconectat
Rodnia2
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de Rodnia2 » 01 Mai 2019, 13:08

Imagine
Mentenanta realizata pe 23.04.2019 ora 6:00

Optimizations
  • A fost efectuat un update important la sistemul serverului pentru a optimiza jocul și a reduce lagul.
New:
  • Armele de 65, armurile de nivel 66 și accesoriile dropabile la pietrele metin au fost înlocuite cu tichet arma, tichet armura, tichet accesorii.
  • Acestea se pot stacka și se vor putea vinde pe 100kk bucata.
  • Cu aceste tichete puteți achiziționa armele/armurile/accesoriile respective de la negustorii de arme si armuri.

``````````````````````````````````````````````

Mentenanță programată la 15:20 pe data de 27.04.2019 - Patch 1.4.5

Changes
  • Scos mesajul bonusul a fost schimbat cu succes pentru a reduce lagul.
  • Modificat mesajul legat de negoţurile între servere să corespundă cu regulamentul actualizat.
  • Adăugat timp de 10 zile pe Sigiliul Eweriel.
  • Înlocuite accesoriile armurile şi armele de 65 ce dropează la mobii din Valea Rodniei cu Tickete.
  • Adăugate armele de nivel 65(nu cele ce evoluează) la Negustorul de Arme.
  • Adăugat drop la Piatra Metin Malivore, iar PV-ul acestora a fost scăzut de la 7kk la 4kk.
  • Damage-ul skill-uri de atac ale Şamanului pe Vindecare a fost crescut.
  • Globurile de Transformare de acelaşi tip sunt stackabile acum.
  • Scăzută Rezistența vs Otravă de la ultima misiune a lui Seon-Pyeong de la 20% la 10%. Pentru cei ce au terminat deja misiunea bonusul a fost scăzut.
  • Au fost adăugate informaţii despre comenzile rapide.
    Imagine
  • Făcut să arate procentajul la PV-ul mobilor/jucătorilor.
    Imagine
Bugfixes:
  • Reactivat Cristalul de Energie, a fost oprit deoarece cauza un bug ce pica canalele.
  • Găsită o problemă ce interfera cu Easter Dungeon şi se buga câteodată.
  • Arcul de 65 adăugat la Negustorul de Arme.
  • Fragmentul de energie nu mergea adăugat cu Ctrl+Click stânga în fereastra de Crafting.
  • Fereastra Depozitului va apărea mai jos la deschidere pentru a nu mai interfera cu iconiţele buff-urilor de sus.
  • La regina Păiajen picau 60 de Cheia Arahnidei înloc de 1. Şterse cheile excesive.
  • Adăugat în descrierea Skin-urilor de Armă Hydra faptul că timpul acestora nu este extins.
  • Corectată descrierea Costumelor Personalizate.
  • Nu se puneau kill-urile la Combat Zone.
  • Acum poţi da ctrl + click din inventarul special pentrua adăuga iteme când ai fereastra de trade deschisă.
  • (Posibil fix, pe beta testele au ieşit pozitive) Fix când aduni itemele de pe jos. Se bloca jocul dacă aveai prea multe iteme de acelaşi tip în Inventar.
New:
  • Opţiune de rejoin dungeon în caz de disconnect. Ai la dispoziţie 2 minute să te reconectezi în caz de kick. Trebuie să te reconectezi pe acelaşi CHANNEL de pe care ai intrat în dungeon.
    Imagine
  • Adăugat Ctrl+Click stânga pentru a băga iteme rapid în fereastra de negoț.
  • Pietre +5
    În DT la ultimul etaj va fi un fierar la care poţi upgrada Pietre, o singură piatră pe run cu şansa de 90%. Pietrele vor avea următoarele bonusuri:
    • Piatra patrunderii+5 - Şansa la lovitură pătrunzătoare +12%
    • Piatra lovitură-fatală+5 - Şansa la lovitură critică +12%
    • Piatra reîntoarcerii+5 - Viteza farmecului +30%
    • Piatra anti-războinici+5 - Tare vs războinici +30%
    • Piatra anti-ninja+5 - Tare vs ninja +30%
    • Piatra anti-sura+5 - Tare vs sura +30%
    • Piatra anti-şaman+5 - Tare vs şaman +30%
    • Piatra monştrilor+5 - Tare vs All(PvM) +15%
    • Piatra eschivei+5 - Şansa de a bloca atacul corporal +12%
    • Piatra pitulării+5 - Şansa de a evita săgeţi +12%
    • Piatra magiei+5 - PM +500
    • Piatra vitalităţii+5 - PV +1500
    • Piatra protecţiei+5 - Apărare +60
    • Piatra grabei+5 - Viteză de mişcare +30%(se va scădea la cea +4 la +25%)
Imagine

Neconectat
Rodnia2
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de Rodnia2 » 05 Mai 2019, 16:31

[ro][/ro]
Mentenanță programată la 18:00 pe data de 04.05.2019 - Patch 1.4.6

Eliminations:
  • Evenimentul de Paste a fost eliminat, deoarece a luat sfarsit.
Changes
  • Numarul de Rubine necesare la craftarea pietrelor +5 a fost modificat.
  • Damage-ul samanului Leac a fost crescut din nou. (o sa fie modificat pana ajunge la valorile corecte)
  • Pretul Rubinelor de la Chen a fost scazut la 125 de Ancient Coins.
  • A fost modificat Chest Search-ul, a fost facut mai simplu si mai usor de folosit si merge sa vezi continutul cuferelor si in shop-uri.
  • A fost adaugat cooldown la Search Shop intre cautari timp de 15 secunde pentru a evita lag-ul. (Urmeaza ca la urmatorul update sa modificam sa gaseasca toate obiectele, nu doar 13 pagini)
  • Bonusurile Colierelor Rubin/Granat/Smarald/Safir au fost modificate cu urmatoarele:
    • +0 Viteza Farmecului +10%, Sansa la lovitura patrunzatoare +20%, +3 INT/DEX/STR/VIT
    • +1 Viteza Farmecului +12%, Sansa la lovitura patrunzatoare +21%, +4 INT/DEX/STR/VIT
    • +2 Viteza Farmecului +14%, Sansa la lovitura patrunzatoare +22%, +5 INT/DEX/STR/VIT
    • +3 Viteza Farmecului +16%, Sansa la lovitura patrunzatoare +23%, +6 INT/DEX/STR/VIT
    • +4 Viteza Farmecului +18%, Sansa la lovitura patrunzatoare +24%, +7 INT/DEX/STR/VIT
    • +5 Viteza Farmecului +20%, Sansa la lovitura patrunzatoare +25%, +8 INT/DEX/STR/VIT
    • +6 Viteza Farmecului +22%, Sansa la lovitura patrunzatoare +26%, +9 INT/DEX/STR/VIT
    • +7 Viteza Farmecului +24%, Sansa la lovitura patrunzatoare +27%, +10 INT/DEX/STR/VIT
    • +8 Viteza Farmecului +26%, Sansa la lovitura patrunzatoare +28%, +11 INT/DEX/STR/VIT
    • +9 Viteza Farmecului +28%, Sansa la lovitura patrunzatoare +30%, +12 INT/DEX/STR/VIT
Bugfixes:
  • Rezolvate unele probleme de la personalizate.
  • Itemele de pe jos nu dispareau la 30 de secunde.
  • Daca nu aveai materialele necesare in DT pentru upgradarea pietrelor+5 nu te mai lasa sa upgradezi fara a face din nou run-ul.
  • In descrierea Talismanelor PvP si PvM scria ca pot fi prelungite cu Metal Magic sau Pergament Binecuvantat.
  • Problemele ce cauzau picatul CH-urilor au fost remediate.
  • La tab-ul cu otele de la Negustorul de Armuri scria Armuri de Level 65 nu de 66.
  • Caracterele Ninja M aveau textura ochilor rosie.
  • A fost rezolvata fereastra de duel. Cateodata ramanea deschisa pe mijlocul ecranului fara a putea fi inchisa.
  • Teama si Armura Demonica dureaza acum 3600 secunde.
  • Rejoin Dungeon functioneaza corect acum.
New:
  • Cufarul Aegis, Intunericului si Posedat au fost adaugate cu 50 de Ancient Coins la Chen.
  • Literele au fost adaugate cu 75 de Ancient Coins la Chen.
  • A fost adaugat effect de level up cand un pet evolueaza.
  • Acum puteti ascunde toate effectele din Optiuni Joc.
    Imagine
  • A fost adaugată o nouă scurtătură, acum când ții apăsat pe CTRL+Click Stanga, poți adăuga câte 5 puncte la status.
    Imagine
Imagine

Neconectat
ZdubZ0r
Nou Venit

Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 0

Mesaj de ZdubZ0r » 08 Mai 2019, 11:12

L-am jucat, am facut Reborn 3. Dar din pacate, dupa 2 saptamani intense de joc, m-am plictisit. Dar serverul merita 100000% sa fie jucat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Servere Certificate”