Metin2 Rodnia server PvM Easy-Medium (Deschis pe 13 Ianuarie)

Servere de înaltă calitate, verificate de Comunitatea Just4Metin.ro !
Scrie răspuns
Neconectat
Rodnia2
Nivel 2

Nivel 2
Status: Fight!
Server Metin2: Rodnia2
Regat: Jinno
Mulţumiri acordate: 39  
Mulţumiri primite: 3  
Discord: Destiny#0704

Re: Metin2 Rodnia server PvM Easy-Medium (Deschis pe 13 Ianuarie)

Mesaj de Rodnia2 » 24 Iul 2019, 22:02

Evenimentul YouTube este activ! Acesta se va încheia pe 03.08.2019!
Puteţi găsi NPC-ul evenimentului în ambele hărţi principale, lângă Uriel.

Imagine
Imagine

Neconectat
axdement
Nivel 1

Nivel 1
Status: Dresez Servere
Regat: Shinsoo
Mulţumiri acordate: 37  
Mulţumiri primite: 1  

Mesaj de axdement » 23 Oct 2019, 18:11

Foarte dragut serverul, ma joc de cand s-a deschis!
gayzus

Neconectat
Syron
Membru Club

Membru Club
Mulţumiri acordate: 3  
Mulţumiri primite: 66  

Mesaj de Syron » 01 Noi 2019, 01:57

Sincer? Un server de toata jena. La inceput am zis ca, cu putine rafinamente poate sa fie un server super ok si care sa aiba jucatori. Am inceput sa ma joc pentru ca m-au invitat Spyke & Kazuhiri pe server. Astazi am luat ban pentru 'hack' si urmatoarea dovada mi-a fost 'trantita' in fata... bine, sa nu uitam ca mi-a zis ca imi posteaza dovada maine, probabil ca na, cum e vineri ai scoala si nu ai neaparat timp, da un ban poti sa dai inainte sa te culci:

Imagine

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Fiecare dupa gustul lui, ce pot spune... intr-adevar m-a prins... (da, aveam macro - uita-te mai jos)
E amuzant la sfarsit cand pun '?' si el imi da ban si imi iau dc :-?
Bine, sa nu uitam faptul ca inainte a venit cu contul de player (xMuse - il gasiti pe canal la el, video-urile alea nu sunt pe nelistat, nu stiu de ce... probabil a uitat) si a inceput sa arunce metale pe jos, eu luandu-le si spunandu-i 'mai da-mi', mi-a dat PM sa-mi spuna 'dezactiveaza dropu ala' (bine, banuiesc ca se referea la pickup dar na, nu stiu io d-astea ca n-am hack)
Dupa 1 ora vad ca ma trage langa el si ce sa faci, mi-a dat ban... bine, dovada e mai sus oricum adica ... se vede clar! hack!
Am facut mai jos un video cum arata cand joci fara hack (cum joc eu, adica... asa imi place sa spun si cred ca joc) si cum joci cu macro (din mouse, care ... e ilegal?) desi e EXACT ACELASI LUCRU:

Sincer nici nu stiu de ce incerc sa explic asta, dar sa va dati seama pentru ce se da ban pe server inainte sa va pierdeti timpul ca si mine. Si totusi, de ce nu se face ca pe alte servere? Puteai pur si simplu sa arunci pe jos ceva sa vezi daca am 'drop hack' cum zici tu... ca asa se face, in caz ca nu aveti 'instruire de GM'. :))

Nu imi place sa fac BS si stiu ca nu intereseaza pe nimeni nici un fel de scuza sau ceva (oricum - nu ma intereseaza sincer) dar da, am jucat cu macro pentru ca mancam si nu aveam chef sa apas eu pe tastatura pe z si click pe alt metin (de aia si stau pe loc dar na, iti dai seama ca prostu' crede ca e de la hack - CARE DEZACTIVEAZA IN PRIMUL RAND FARMU DE TOT SAU INCHIDE JOCU SI DA ALERTA CAND E UN PLAYER/GM LANGA TINE IN CAZ CA NU STII)

Oricum explicatia cu "Te am tras undeva și hack ul tău vroia să farmeze încontinuare până ce ai revenit tu și l ai oprit." ramane cea mai tare, adica se si vede cum ma duc sa farmez in continuare si in 2 secunde am si oprit "hack-ul" si i-am scris "?" inainte de ban...
A da, 'incontinuare' se scrie despartit (da, ala e quote de pe forum)
Penibil, nu recomand.

Neconectat
Părintele Tudose
Fost Moderator

Fost Moderator
Reputație: Fost Moderator
Nume anterior: czBB
Schimbat cu ocazia Tombolei de Paste
Mulţumiri acordate: 77  
Mulţumiri primite: 418  

Mesaj de Părintele Tudose » 01 Noi 2019, 03:04

Aceeasi problema am avut-o si eu cu ruptii aia din staff, identica cu a ta...inafara de Jotaro care e singuru de treaba de acolo si cu capu pe umeri, dar Destiny sau Petru care sunt vai de mama lor...
Si oricum, daca nu le convine unora dintr-o breasla care e favorizata ( nu mai stiu care ca mi-a dat ban pe hwid si nu mai am cum sa intru sa va zic ) iti baneaza contu ca nu ii lasi pe aia din breasla sa farmeze..

Conectat
B.Eduard
Super AD Moderator

Super AD Moderator
Reputație: Super Ad Moderator
Mulţumiri acordate: 60  
Mulţumiri primite: 526  

Mesaj de B.Eduard » 01 Noi 2019, 07:06

Syron scrie:
01 Noi 2019, 01:57
Sincer? Un server de toata jena. La inceput am zis ca, cu putine rafinamente poate sa fie un server super ok si care sa aiba jucatori. Am inceput sa ma joc pentru ca m-au invitat Spyke & Kazuhiri pe server. Astazi am luat ban pentru 'hack' si urmatoarea dovada mi-a fost 'trantita' in fata... bine, sa nu uitam ca mi-a zis ca imi posteaza dovada maine, probabil ca na, cum e vineri ai scoala si nu ai neaparat timp, da un ban poti sa dai inainte sa te culci:

Imagine

Fiecare dupa gustul lui, ce pot spune... intr-adevar m-a prins... (da, aveam macro - uita-te mai jos)
E amuzant la sfarsit cand pun '?' si el imi da ban si imi iau dc :-?
Bine, sa nu uitam faptul ca inainte a venit cu contul de player (xMuse - il gasiti pe canal la el, video-urile alea nu sunt pe nelistat, nu stiu de ce... probabil a uitat) si a inceput sa arunce metale pe jos, eu luandu-le si spunandu-i 'mai da-mi', mi-a dat PM sa-mi spuna 'dezactiveaza dropu ala' (bine, banuiesc ca se referea la pickup dar na, nu stiu io d-astea ca n-am hack)
Dupa 1 ora vad ca ma trage langa el si ce sa faci, mi-a dat ban... bine, dovada e mai sus oricum adica ... se vede clar! hack!
Am facut mai jos un video cum arata cand joci fara hack (cum joc eu, adica... asa imi place sa spun si cred ca joc) si cum joci cu macro (din mouse, care ... e ilegal?) desi e EXACT ACELASI LUCRU:

Sincer nici nu stiu de ce incerc sa explic asta, dar sa va dati seama pentru ce se da ban pe server inainte sa va pierdeti timpul ca si mine. Si totusi, de ce nu se face ca pe alte servere? Puteai pur si simplu sa arunci pe jos ceva sa vezi daca am 'drop hack' cum zici tu... ca asa se face, in caz ca nu aveti 'instruire de GM'. :))

Nu imi place sa fac BS si stiu ca nu intereseaza pe nimeni nici un fel de scuza sau ceva (oricum - nu ma intereseaza sincer) dar da, am jucat cu macro pentru ca mancam si nu aveam chef sa apas eu pe tastatura pe z si click pe alt metin (de aia si stau pe loc dar na, iti dai seama ca prostu' crede ca e de la hack - CARE DEZACTIVEAZA IN PRIMUL RAND FARMU DE TOT SAU INCHIDE JOCU SI DA ALERTA CAND E UN PLAYER/GM LANGA TINE IN CAZ CA NU STII)

Oricum explicatia cu "Te am tras undeva și hack ul tău vroia să farmeze încontinuare până ce ai revenit tu și l ai oprit." ramane cea mai tare, adica se si vede cum ma duc sa farmez in continuare si in 2 secunde am si oprit "hack-ul" si i-am scris "?" inainte de ban...
A da, 'incontinuare' se scrie despartit (da, ala e quote de pe forum)
Penibil, nu recomand.
Mda...Petru oricum e un terminat, venea și după mine să vadă dacă am hack dar eu scriam pe chat și chestii :))
Penibil staff, mă las și eu dacă te-au banat. Aleg un membru staff care e degeaba în schimbul a câtorva zeci, sute de jucători că probabil nu ești prima victimă a acestui individ. Jucați rodnia câteva zile fără oprire și după sunteți banați de vreun copil din staff.

Neconectat
MrNekros
Nivel 2

Nivel 2
Status: Stau bine, tu ?
Server Metin2: -
Mulţumiri acordate: 57  
Mulţumiri primite: 180  

Mesaj de MrNekros » 01 Noi 2019, 07:26

Si eu vroiam sa ma apuc, dar server de toata jena.

[ Postat de pe Android ] Imagine
DESIGN SERVICES FOR METIN2 Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. Imagine
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Imagine

Neconectat
xfl0w
Nou Venit

Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: obl
Regat: Chunjo
Mulţumiri acordate: 0
Mulţumiri primite: 2  

Mesaj de xfl0w » 03 Noi 2019, 20:02

Sunt şi eu curios, de ce jignesc staff-ul doar cei care au fost prinşi cu ceva ? Sau mai bine , de ce frustrarea asta ? Scrie clar la înregistrare, că ORICE SOFT FOLOSIT PENTRU A-ŢI OFERI UN BOOST IN-GAME, va fi sancţionat.Sunt mesaje repetitive pe chat din 15 în 15 minute, în care se anunţă că barbutul e interzis , comerţul cu bani reali este interzis. Nu aţi fost sfinţi , vă ştiu pe majoritatea celor care aţi criticat aici , de pe server. (unii se mai uită şi pe forum) Staff-ul nu favorizează pe nimeni , toţi playerii sunt trataţi egal. Doar că atunci când ţi se repetă constant regulamentul , iar tu o faci pe neştiutorul.. Ce vrei ? să-şi ceară ei scuze?
într-o oră de joc, vezi informaţiile alea de 4 ori. Serverul este cel mai bun din România , după părerea mea. Haters gonna hate !!
Pentru acest mesaj, xfl0w for the post:
Rodnia2

Conectat
[Mihaii.]
Nivel 9

Nivel 9
Status: Urăsc prostia!
Server Metin2: RO
Regat: Chunjo
Mulţumiri acordate: 54  
Mulţumiri primite: 29  

Mesaj de [Mihaii.] » 03 Noi 2019, 20:43

O copie esuata a serverului Flamia.. Nu se va ridica niciodata la nivelul acela..
Pentru acest mesaj, [Mihaii.] for the post:
Rodnia2
Imagine

Neconectat
Rodnia2
Nivel 2

Nivel 2
Status: Fight!
Server Metin2: Rodnia2
Mulţumiri acordate: 39  
Mulţumiri primite: 3  
Discord: Destiny#0704

Mesaj de Rodnia2 » 07 Noi 2019, 17:43

În regulament scrie foarte clar lucrul următor:

#11. Este interzisă utilizarea diferitelor software-uri ilegale, hack, script-uri, macro-uri, programe externe menite de a oferi un "boost" în joc şi a programelor de decriptare, folosite în scopul de a publica diferite informaţii despre server, componente ale acestuia etc.

Deci băiatul de mai sus se plânge că a primit ban și ca e nevinovat deși a recunoscut că a folosit macro?

Mi se pare absolut ipocrit să spui "un server de toată jena" când tu, un "jucător de toată jena" încalcă regulamentul și se revoltă că a fost sancționat.

Iar pentru toți "susținătorii" noștri care ne fac în toate felurile și ne spun că nu ne ridicăm la nivelul serverului cutare țin să vă spun că serverul face aproape un an de când e deschis (13 Ianuarie), iar urările voastre precum "lasă că nu vă mai ține mult", "vă pleacă toți jucătorii" le primeam și prin luna Februarie, Martie etc. și le-am demonstrat tuturor contrariul. Ne bucurăm că încă vă gandiți la noi și sperăm că știți si voi acea vorbă: "Când ai hateri înseamnă că ai succes".
Imagine

Neconectat
Edward1
Nou Venit
Nou Venit
Mulţumiri acordate: 19  
Mulţumiri primite: 0

Mesaj de Edward1 » 01 Mar 2020, 01:17

Foarte tare bravo

Scrie răspuns

Înapoi la “Servere Certificate”